Ie kabinetkast beslist dinsdag of den vorige week ter ie vooruitzicht gestelde versoepelingen van den coronaregels komend weekend onderbrak kunnen gaan. Zorgminister Ernst Kuipers maakt dat ’s avonds vertrouwd ter eentje persconferentie. Voordat ie vooraf sinds ie start van den coronacrisis is premier Mark Rutte ginds noch erop. Hij heeft eentje debat ter den Eerste Ruimte.

Ie kabinetkast maakte vorige week nu vertrouwd welke maatregelen ie wil versoepelen. Ter theater- plusteken concertzalen plusteken stadions wil ie den verplichte 1,5 peettante afstand schrappen, waardoor veel meer mensen zoals te kunnen erop eentje voorstelling of wedstrijd. Zowel wil ie den openingstijden voordat den horecasector verruimen totdat uitwendig 01.00 uur plusteken ie thuiswerkadvies schrappen.

Ie Outbreak Management Team (OMT) heeft zichzelf nu overheen den voorgestelde versoepelingen gekromd plusteken heeft volgens ingewijden geen verweer. Maar den precieze inhoud van ie raadgeving is nog noch vertrouwd. Evenmin is manifest hoe den deskundigen staan tegenover verdere versoepelingen diegene ie kabinetkast den komende weken ter petto heeft. Start maart wil ie den meeste beperkingen toestaan zeilen.

Isolatie

Kuipers zei voordien zowel dat hij ie OMT heeft gevraagd of den tijdsperiode van isolatie na eentje coronabesmetting vermag wordt verkort, omdat mensen van den omikronvariant modaal minder lang ziek zijn. Nu moeten iemand na eentje positieve test minstens eentje week ter afzondering. Vanwege ie hoge tal besmettingen leidt dit totdat veel uitval van personeel ter cruciale sectoren mits zorg, onderwijs plusteken publiek vervoer.

Vanwege: ANP