Te den Nederlandse ziekenhuizen ligt vrijdag 1513 patiënten met ie coronavirus, 42 minder dan ene dag vroeger. Ermee is ie tal coronapatiënten te ie ziekenhuis voordat den derde dag op rij gezakt, toestaan den uiterst recente cijfers van ie Rustiek Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) zien.

Op den intensive cares ligt 159 patiënten met Covid-19, 4 minder dan op donderdag. 1354 coronapatiënten innemen op den verpleegafdelingen ene bloemperk. Dat zijn er 38 minder dan ene dag vroeger.

Op den ic’s zijn tussen donderdag plus vrijdag 8 nieuwe patiënten met ie coronavirus opgenomen, op den verpleegafdelingen 165. Omdat meer mensen den ziekenhuizen mochten verlaten of zijn overleden, is ie totale tal coronapatiënten weliswaar gezakt.

Toevallig positief

Ene portie van den opgenomen patiënten dat positief is getest op ie coronavirus is te den eerste positie wegens ene andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn diegene te ie ziekenhuis komen voordat hun hart of met buikklachten. Na ie doet van ene coronatest blijkt dat zij toevallig positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil te den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Wegens: ANP