Den plannen wegens den jeugdzorg te verbeteren waren werkelijk reeds eentje intact staart vergevorderd. Zeven werkgroepen hadden zichzelf reeds gekromd overheen den uitgestrekte vraagstukken waar den jeugdzorg mee kampt: verspreidingsgebied plus preventie; kwaliteit plus effectiviteit; toegang; kennis, leren plus uitbouwen; regionalisering; inkoop plus administratieve lasten; plus gegevens plus monitoring.

Kostenverlaging

Den hervormingsagenda kreeg reeds eentje begrotingsopdracht mee. Dit wasgoed onder andere den reden dat den kaderleden van FNV uit ie overleg stapten – ie ging hoen te weinig overheen den inhoudelijke vooruitgang van den jeugdzorg plus te veel overheen strafbaar.

Toegevoegd kostenverlaging

Waarna kwam ie nieuwe kabinetkast met eentje onverwachtse reserve kostenverlaging op den jeugdzorg van 500 miljoen. Den gemeenten waren hier zo van ontdaan dat zij den hele hervorming opschortten totdat ie kabinetkast dit kostenverlaging zullen intrekken.

Spijten

Den andere partijen aan tafel (professionals, aanbieders plus cliënten) zijn noch gecharmeerd van dit impasse. Peter Dijkshoorn, diegene indien kinder- plus jeugdpsychiater den professionals vertegenwoordigt, zegt: “Met intact veel mensen is hier hard aan gewerkt. Onder andere vanwege ervaringsdeskundigen plus jeugdhulpprofessionals. Eentje kabinetsbeslissing leidt nu totdat uitblinker tussen gemeenten plus ministerie. Daardoor ligt alles nu weer stilzwijgend. Dit impasse is te spijten. Den koters, jongeren, gezinnen, zorgverleners, maar zowel ambtenaren gedurende gemeenten diegene voorts willen zijn hier noch gedurende gebaat.”

Praten overheen zorg

Dijkshoorn vindt dat jeugdhulp meer plus meer van overheden plus den bureaucratie wordt. “Ie tal regels groeit reeds eentje tijdstip, den inmenging van ambtenaren groeit, ie tal ambtenaren watten zichzelf met jeugdigheid bezighoudt groeit. Daardoor willen controllers ter zorginstellingen zichzelf zowel steeds meer mengen met den zorg. Er gaat steeds meer strafbaar zoals praten overheen zorg.”, zegt hij. “Den initiatief van den hervormingsagenda wasgoed grotendeels bureaucratisch. Zorginhoud nam plus kreeg meer ruimte ter ie werken aan diegene notulen, maar dat ligt nu weer stilzwijgend vanwege ambtelijke, of misschien politieke discussie.”

Staatssecretaris

VNG wasgoed noch bereikbaar voordat commentaar. VWS laat weten dat staatssecretaris Van Ooijen “met ie kabinetkast ter gesprek is overheen den huidige situatie plus zowel graag op korte termijn met gemeenten plus andere partijen voorts wegens tafel wil overheen den uitgestrekte inhoudelijke uitdagingen diegene spelen ter den jeugdzorg.”