Facebooktwitterlinkedinmail

3 sprokkelmaand 2022 – Herstelacademies zijn ene verrassend onbegrip ter Nederland. Zij ondersteunen deelnemers met psychische problemen zodat zij op inherent potentieel hun leven kunnen inrichten. Weids vijf klas na den oprichting van den eerste vestiging van Enik Recovery Collegium ter Utrecht is ie hooggelegen tijdstip wegens ene uitgebreid research te verrichten zoals dit initiatief. Watten betekent Enik voordat haar deelnemers? Hoe beïnvloedt rouwbeklag aan Enik iemands herstelling? Plusteken hoe vindt ene herstelacademie haar plek te den geestelijke gezondheidszorg ter Nederland? Wegens dit vragen te beantwoorden is intensief research nodig waarbij alle perspectieven wordt meegenomen.

Herstelacademies: verrassend ter ie Nederlandse zorglandschap
Herstelacademies, zowel welnu Recovery Colleges gezegd, zijn ter Nederland nog relatief verrassend. Zij hebben indien doelwit wegens ie herstelproces van den deelnemers met psychische problemen te ondersteunen. Noch ‘verzorgen’ of ‘hersteld’, maar ‘leren’ staat centraal: wegens ie porties van ervaringen leren deelnemers wegens te gaan met kwetsbaarheden plusteken opbouwen op diegene wijze aan hun inherent leven vanuit inherent potentieel. Kenmerkend daarbij is dat dit gebeurt ter ene omtrek diegene geheel georganiseerd wordt wegens ervaringsdeskundigen: mensen diegene met soortgelijke psychische problemen worstelen ter ie leven. Zij wordt zowel welnu peers gezegd.

Enik Recovery College is ene voorbeeld van zo’n herstelacademie plusteken is ene initiatief van Lister (ene instelling voordat zeker plusteken begeleid woon). Tussentijds heeft Enik zeven locaties ter den omtrek van Utrecht. Geïnteresseerden kunnen meespelen aan diverse workshops, werkgroepen plusteken Retreats. Zowel kunnen zij bijvoorbeeld den WRAP-training (Wellness Recovery Action Project) volgen wegens ene subjectief herstelplan te maken. Watten ene herstelacademie indien Enik zo uniek maakt, is dat den mensen diegene ene werkgroep komen volgen, straks zélf ene werkgroep kunnen geven.

Promotieonderzoek zoals den waarde plusteken ie effect van herstelacademies ter Nederland

Staart 2021 zijn Tranzo plusteken ie Trimbos-instituut ter samenwerkingsverband met Lister plusteken den Gemeente Utrecht daarom gestart met ene vierjarig promotieonderzoek zoals ‘den waarde plusteken ie effect van herstelacademies ter Nederland’. Doorheen middel van verschillende methodes biedt dit research meer inzicht ter den effectiviteit, waarde plusteken kosten van ene Recovery Collegium. Zo krijgen wij ter beeld hoe ene herstelacademie past ter ie huidige Nederlandse zorglandschap.

Te ie kader van co-creatie wordt noch uitsluitend research verricht te, maar zowel mét Enik. Deelnemers van Enik zullen indien co-onderzoekers wordt getraind plusteken wordt betrokken erbij den ontwikkeling plusteken uitvoering van ie project. Dit verrichten zij bijvoorbeeld wegens vragen op te stellen, interviews overheen te nemen plusteken thema’s ter kaartje te brengen. Op dit wijze zorgen zij ervoor dat hun waardevolle perspectief wordt meegenomen ter ie research.

Resultaten ter 2025 verwachten

Ie Trimbos-instituut plusteken ie ministerie Tranzo van Tilburg University voeren ie vierjarige research uit dat loopt totdat staart 2025. Ie research wordt mee mogelijk geproduceerd wegens Stichting totdat Toeverlaat VCVGZ, Lister plusteken Gemeente Utrecht. Ie promotieteam bestaat uit:

  • Marloes van Wezel, promovendus erbij Tranzo, Tilburg University plusteken ie Trimbos-instituut.
  •  Drs. Christien Muusse, tester erbij ie Trimbos-instituut. Zij bracht indien tester tijdstip wegens erbij Enik waarna den eerste locatie ter Hoograven worden opgericht, plusteken schreef ginds ene roman overheen: Ruimte voordat peer support!.
  • Prof. dr. Hans Kroon, hoogleraar Ambulantisering plusteken Deïnstitutionalisering erbij den Academische Werkplaats Geestdrift van Tranzo, Tilburg University plusteken programmahoofd Zorg plusteken Participatie erbij ie Trimbos-instituut.
  • Prof. dr. Dike van den Mheen, hoogleraar Transformaties ter den Zorg plusteken departementshoofd van Tranzo, Tilburg University.

Voordat vragen overheen dit project kunt u voeling tapen met Marloes van Wezel: MWezel@trimbos.nl / m.m.c.vanwezel@tilburguniversity.edu

Put: trimbos.nl 

Dit uitlating is 194 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail