Met technologie ter den zorg vermag veel wordt bedoeld. Henk Herman geven eentje smaakvol voorbeeld van domotica ter den nachtzorg. ‘Te den gehandicaptensector maakten wij ter den jaren ’90 alreeds gewoonte van technologie. Met akoestisch toezicht, met eentje microfoon. Indien er sound worden geregistreerd bovenop eentje veel decibel dan ging er eentje signaal zoals den hoofdbureau. Tussentijds is ie systeem veel moderner. Sensoren registreren indien iemand uit leger is of den ruimte verlaat plus geven dat onderbrak aan den hoofdbureau. Superfijn dat bewoners lekker kunnen doorslapen plus noch steeds wakker geproduceerd wordt wegens te natellen of zij nog welnu ter leger ligt.’ 

Honingbij technologie ter den zorg hebben wij ie vaak overheen robotica (robots) plus domotica. Maar hoe ziet dit eruit? Op Zorg voordat Huis zie jou enkele robots die in de zorg gebruikt worden. Hier vind jou voorbeelden van domotica ter den gehandicaptenzorg. 

Technologie vergroot zelfredzaamheid

Henk Herman stelt dat technologie vermag promoten wegens den kwaliteit van leven te verbeteren. ‘Zo is er eentje zorgrobot diegene jou herinnert aan afspraken of be plus toe eentje knus berichtje stuurt. Plus er is eentje kookapp diegene helpt tijdens ie zieden, watten den zelfredzaamheid vergroot.’ Ie gaat overheen technologische hulpmiddelen diegene bijvoorbeeld kunnen meehelpen aan meer inherent regie, meer zelfstandigheid plus andere mogelijkheden wegens voeling te hebben. Daarom is ie vitaal dat mensen met eentje restrictie den potentie krijgen wegens technologie te tradities. 

Technologie moeten bijdoen tijdens den willen, behoeften plus mogelijkheden van den cliënt.

Den cliënt staat centraal

Ie allerbelangrijkste is natuurlijk den vraag: Watten vindt den cliënt ervan? ‘Ie is ontzettend vitaal dat indien jou technologie ontwikkelt plus implementeert, dat jou dat samen met den eindgebruikers doet. Den technologie moeten bijdoen tijdens den willen, behoeften plus mogelijkheden van den cliënt’, zegt Henk Herman in het radioprogramma De Late Avond. Tegenstelling: den technologie moeten waarde toevoegen aan ie leven van den persoon met eentje restrictie. Plus: diegene, diens naaste plus begeleiders willen er zowel was mee wegens kunnen gaan. 

Visie plus verandering ter den organisatie nodig

Ie mikpunt van technologische hulpmiddelen tradities is zowel dat begeleiders dankzij diegene technologie meer tijdstip plus voetlicht overheen vasthouden voordat den cliënt. Ie is hierbij vitaal dat begeleiders den plek krijgen wegens te leren omgaan met den hulpmiddelen. Volgens Henk Herman is ie noodzakelijk dat er binnenshuis den organisatie eentje visie is op den inzet van zorgtechnologie. ‘Er moeten eentje ICT-infrastructuur zijn, medewerkers willen getraind zijn plus voorschrijven overheen digitale vaardigheden. Plus ie moeten natuurlijk ondersteund wordt onderbrak ie bestuur. Want jou kunt welnu allen enthousiaste mensen hebben diegene ermee aan den slag willen, maar indien ie noch ondersteund wordt onderbrak ie bestuur dan loopt ie vast.’

Ie invoeren van zorgtechnologie is dus eentje organisatie- plus cultuurverandering plus noch exclusief ie toepassen van losse technologie of eentje zweem. Henk Herman heeft goede stapel voordat den toekomst plus verwachten dat er meer zorgtechnologie ingezet gaat wordt, vooral voordat behoud plus promotie van den kwaliteit van leven van den client. ‘Ie is welnu zinnig wegens tijdens ie invoeren daarvan immer voorgerecht te loeren zoals watten cliënten, naasten plus begeleiders ter den praktijk huwelijk helpt plus ondersteunt.’ Slimme Zorg Estafette


Den Slimme Zorg Estafette 2022 vindt positie van 27 januari t/m 25 sprokkelmaand. Dan gaat ie overheen slimme zorg plus vernieuwing. Jou kunt den hele maand workshops plus lezingen volgen. Op 1 plus 5 sprokkelmaand kun jou participeren aan sessies diegene onderbrak Vilans plus den Vernieuwing-impuls wordt georganiseerd.Meer informatie