Want ie vastgoed wasgoed verouderd. Den organisatie weten – typisch voordat den ggz – twee uitgestrekte krachtinstallatie terreinen, te Amersfoort plusteken Ermelo, bestaande uit uitgestrekte stukken natuur, maar zowel cultureel nalatenschap met allerlei verschillende bebouwing, van behandelcentra totdat kerken plusteken zelfs twee begraafplaatsen. “Ie oude vastgoed op diegene terreinen is vrijwel overgeschreven”, vertelt Hoepel, “dus ie toevloed nauwelijks meer op den berekening.” Maar functioneel waargenomen zijn dit panden, diegene voordat ie onlangs te den jaren zeventig/tachtig zijn opgeknapt of gebouwd, noch meer erbij den tijdstip.

Tegelijkertijd wasgoed ie ene geldelijk moeilijke tijdsperiode voordat GGz Centraal, dat basiszorg moest verwerpen plusteken verpleegbedden moest opofferen ten behoeve van ambulante zorg. Hoepel: “Sommige onderdelen van den organisatie gingen er te korte tijdstip 80 procent te omzet op achteruit.”

Langetermijnstrategie

Hij kreeg ie verzoek ene langetermijnstrategie te uitbouwen wegens totdat nieuwe, kwalitatief goede panden te komen plusteken alles aan vastgoed plusteken terreinen watten overtollig wasgoed worden, be te stoten. “Terug zoals watten wij nodig hebben wasgoed ie leus, plus watten reserve. Plusteken dus moesten wij te toegangsbewijs brengen watten wij te veel hadden plusteken ene project maken hoe wij daarginds zo was mogelijk vertrek van konden nemen.”

Verkleining terreinen

Centraal te ie project stond ene drastische verkleining van den terreinen van GGz Centraal. Ter Amersfoort totdat ene derde van den oorspronkelijke omvang plusteken te Ermelo – ene watten groter terrein – totdat minder dan ene vierde. Met den respectievelijke gemeenten werden gesprekken aangegaan wegens te loeren of diegene bot zagen te herontwikkeling totdat woonwijken plusteken wending den handelsbanken worden op poot daarvan gewerkt aan ene totaalplan dat den financiering van den nieuwe panden mogelijk moest maken. “Vanaf saldo gaan den lasten voort den nieuwbouw welnu solide opwaarts, maar den kwaliteit doet dat zowel.”

Maximale profijt

Vitaal facet erbij den verkoopplannen: hoe zorg jouw ervoor dat zulke terreinen, waar ene maatschappelijke bestemming op stilte, ene maximale profijt schuiven? “Wij zijn natuurlijk geen ontwikkelaar”, vertelt Hoepel, “maar wij realiseerden onzerzijds welnu dat ene terrein dat van den gemeente reeds den bestemming Woon heeft gekregen, met bijbehorende kaders voordat den ontwikkeling, voordat ene roodkoper veel meer waard is. Plusteken jouw kunt jouw tafelzilver maar één keer verkopen.”

Behoud van natuur

Ie betekende dat er gewerkt moest wordt aan ie terugbrengen van den risico’s voordat ontwikkelaars; ene tactiek waarmee den waarde van den terreinen stoer verhoogd kon wordt, met relatief ene minimale investering aan den voorkant.

Daarnaast formuleerde Hoepel te samenwerkingsverband met den gemeenten den kwaliteitseisen waar ie te uitbouwen woongebied aan moest volstaan. “Behoud van den natuur- plusteken cultuurhistorische waarden natuurlijk, maar zowel ie waarheid dat ie gemengde woongebieden willen wordt, waarin positie is voordat den zwakkeren te den samenleving. Dat is ene nalatenschap diegene wij mits ggz-instelling achter willen te permitteren. Dat hebben wij vastgelegd plusteken daarop dagen wij den markt uit wegens met goede ideeën te komen.”

Terwijl zijn er reeds enkele terreindelen op den markt gebracht plusteken is Hoepel tevreden met den profijt. “Ie verloopt positief, den seinen staan op groenkleurig, maar den grootste plots willen nog komen.”

Staart dit klas is ie den bedoeling dat den nieuwbouw voordat GGz Centraal start op den gebieden diegene resteren. “Dan gaat ie poen er weer met sloten tegelijk uit; harder dan ie via den gebiedsverkoop binnenkomt. Ie verschil wordt gedekt voort den bankgebouw.”

Zwaardere dobber

Hoepel schat dat GGz Centraal hierbinnen den branche ene middenmoter is mits ie gaat wegens den herontwikkeling van vastgoed. “Er zijn er diegene vooroplopen; anderen maken noch zo’n vaart, maar ik vind dat er hierbinnen den ggz modaal waargenomen op ene goede, professionele methode met dit file wordt omgegaan.”

Welnu onderkent hij dat kleinere organisaties, diegene vastgoedkennis noch vast kunnen inhuren, er ene zwaardere dobber aan kunnen hebben. “Veel van hun kunnen noch eindeloos externe kennis binnenhalen. Plusteken watten ik dan welnu ooit tegenkom zijn managers of chauffeurs diegene ‘ie erop gaan verrichten’. Diegene denken: ‘ik heb zowel welnu ooit ene stulp gebouwd, zo moeilijk vermag ie noch zijn’.

“Helaas”, zegt hij, “hoewel ‘vastgoed’ te hoofdlijnen koopwaar noch moeilijk te vatten is, is ie welnu ene vriesvak. Jouw moeten weten waar jouw kennis ophoudt plusteken jouw den juiste expertise erop moeten halen. Want ie gaat zowel haast steevast overheen veel poen. Plusteken elke onjuist diegene jouw maakt, betekent dat jouw dat poen vervolgens noch meer aan den zorg kunt spenderen.”