Patiënten met kanker krijgen vaak chemotherapie mits treatment. Tijdens ie HagaZiekenhuis gebeurt dit nu televisiekanaal iets verschillend dan voorheen, waardoor den therapie minder belastend wordt. Den patiënten krijgen noch meer ter ie ziekenhuis via eentje infuus hun medicatie tegen ongesteldheid, maar alhoewel vooraf mits zij nog thuis zijn. Voorts zijn er enkele veranderingen doorgevoerd waardoor den treatment minder tijdstip kost.

Cytostatica ter chemotherapie

Den medicijnen diegene ter chemotherapie wordt tweedehands heten cytostatica. Cytostatica uitvallen of remmen den groei van kankercellen ter ie vlees of breken dit over. Apotheker Bert Storm: “Samen met artsen, apotheek plusteken verpleegkundigen hebben wij den treatment met cytostatica verbeterd.”
Voorheen kregen patiënten, diegene ter ie ziekenhuis waren voordat eentje chemokuur, vantevoren medicijnen tegen ongesteldheid. Dat ging via eentje infuus. Daarna, na wisseling van ie infuus, worden schrede den chemomedicatie toegediend. Somwijlen slikte den patiënt thuis zowel nog eentje tablet tegen ongesteldheid. “Zo’n dubbele dosering is dus ter veel gevallen noch nodig”, vertelt Bert Storm. “Uit onzerzijds research blijkt dat jij ter den meeste gevallen prima thuis alhoewel meerdere tabletten tegen ongesteldheid kunt innemen. Toedienen via ie infuus hoeft dan noch meer.” 

Minder infuuswissels

Den meeste patiënten slikken nu schattig thuis nog tabletten tegen ongesteldheid. Zij krijgen van den apotheek eentje handige medicatierol mee, waarin den tabletten verpakt zijn vanaf innamemoment. Ter ie ziekenhuis stichten den patiënten meteen met den chemomedicatie. Daardoor kunnen zij zowel weer sneller zoals stulp. Omdat eentje infuuswissel noch langer nodig is, heeft den verpleger meer tijdstip wegens den patiënt te wegbrengen én is den mogelijkheid op ziekte kleiner. Den apotheek hoeft doorheen den verandering minder infuuszakken voordat te toebereiding.

Meer tijdstip voordat den patiënt

Waar mogelijk zijn den doorlooptijden van chemo-infuus na ie vliet nakijken van den protocollen, waar mogelijk versneld. Dat levert voordat patiënt plusteken medewerkers wederom tijdwinst op plusteken dat is voordat iedereen prettig. Hiernaast zijn er nu minder controlerondes tijdens den chemokuur. “Tijdens den chemokuur nakijken den verpleegkundigen regelmatig den bloeddruk, polsslag plusteken ademtocht van den patiënt. Somwijlen wordt 10 controlerondes voorgeschreven. Maar uit onzerzijds research blijkt dat diegene zelden iedereen nodig zijn. Den vrijgekomen tijdstip schenkkan den verpleger aan den patiënt slijten”, legt  Bert Storm  uit. Hij hoopt dan zowel dat andere ziekenhuizen dit voorbeeld van Haga zoveel mogelijk zullen volgen. “Ie kost stoer watten tijdstip wegens ie iedereen terdege te regelen, maar ie is den moeite ruimschoots waard.”

Chemotherapie plusteken innovation

Noch schattig ter ie HagaZiekenhuis wordt hard gewerkt wegens chemotherapie te innoveren. Ie Mokum UMC heeft bijvoorbeeld eentje cytostaticarobot diegene ie werkgelegenheid van verpleegkundigen verlicht diegene den chemo toebereiding. Voorts wordt op diverse plekken research gedaan zoals den mogelijkheden wegens chemotherapie thuis op den handelsbank te kunnen ondergaan. Ter den praktijk gebeurt dit ter sommige gevallen alhoewel ter den mooi Vallei waar zorgprofessionals met eentje zogeheten Oncocar ter mensen thuis komen.  

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.