Den Nederlandse regering heeft ene wetsvoorstel vervaardigd wegens den Europese Toegankelijkheidsakte ter verschillende bestaande wetten te bewerkt. Negen belangenorganisaties maken zichzelf volwassene zorgen overheen dit wetsvoorstel plusteken vragen zichzelf overheen of ie voldoende verbeteringen voordat toegankelijkheid gaat geven voordat mensen met ene restrictie, chronische ziekte, psychische kwetsbaarheid plusteken voordat senioren. Dit meldt Ieder(ter). 

Te 2025 gaat ter alle terechtkomen van den Europese Unie den Europese Toegankelijkheidsakte ter. Dit Overeenkomst heeft indien mikpunt den toegankelijkheid van voornamelijk elektronische producten plusteken services ter Europa te promoveren plusteken verbeteren. Op 28 juni 2022 moeten dit omgezet zijn ter Nederlandse wet- plusteken regelgeving.

Omvangrijke zorgen

Te ene openbare internetconsultatie geven Ieder(ter), Verscheiden Doof, Dwarslaesie Organisatie Nederland, KBO-PCOB, LFB, MIND, Oogvereniging, Stichting Hoormij.NVVS plusteken Vereniging Onbeperkt Oplezen noodzakelijke randvoorwaarden voordat ene goede omzetting van den Toegankelijkheidsakte ter Nederlandse wet- plusteken regelgeving. Eentje voorbeeld hiervan is ie Veiligheidsraad-Verdrag Handicap dat den Nederlandse overheid verplicht wegens mensen met ene restrictie te betrekken te ie uitbouwen van wet- plusteken regelgeving. Zowel geven den belangenorganisaties enkele wenselijke verbeterpunten mee, zoals dat den Nederlandse overheid kleine bedrijven plusteken ondernemers ondersteunt te ie toegankelijk maken van producten plusteken services.

Den randvoorwaarden zitten volgens den belangenorganisaties onvoldoende verwerkt ter ie wetsvoorstel. Zowel maakt ie noch manifest hoe betrokken ministeries concrete stappen nemen wegens toegankelijkheid te promoveren. Daarom porties den organisaties in de internetconsultatie hun volwassene zorgen overheen dit wetsvoorstel.

Onderbrak: Nationale Zorggids