Ie tal patiënten met ie coronavirus te den Nederlandse ziekenhuizen is maandag gestegen met 149 totdat 1493. Dat is den grootste stijging sinds staart 2020, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op maandagen ligt den opnamecijfers welnu vaker hoger dan den surplus van den week, maar eentje zulke volwassene versterking is sinds 29 december 2020 noch meer voorgekomen. Te den voorgaande trio dagen daalde ie tal patiënten met corona onder den leden zonet, met te totaal 42.

Duidelijke verklaring ontbreekt

Op den verpleegafdelingen ligt nu 1279 patiënten met corona, 146 meer dan zondag. Op den intensive cares (IC’s) nam dit tal toe met 3 totdat 214. Ie LCPS voorspelde vroeger hoewel dat ie tal coronapatiënten te ziekenhuizen weer zullen toenemen, indien gevolg van den razendsnelle verspreiding van den omikronvariant. Ene duidelijke verklaring voordat den plotselinge stijging van maandag is er vooralsnog noch. Ziekenhuizen gaven vroeger welnu aan dat veel opgenomen patiënten diegene positief zijn getest op ie coronavirus, te den eerste positie wegens eentje andere oorzaak waren opgenomen. Ie LCPS maakt te hun rapportage geen verschil te patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Afgelopen etmaal werden er 154 nieuwe coronapatiënten binnengebracht op den verpleegafdelingen, op den IC’s ging ie wegens 14 nieuwe opnames. (ANP)