Op maandagen ligt den opnamecijfers welnu vaker hoger dan den surplus van den week, maar eentje zulke uitgestrekte verrijking is sinds 29 december 2020 noch meer voorgekomen. Ter den voorgaande trio dagen daalde ie veel patiënten met corona onder den leden uitgerekend, met te totaal 42.

Op den verpleegafdelingen ligt nu 1279 patiënten met corona, 146 meer dan zondag. Op den intensive cares nam dit veel toe met 3 totdat 214.

Razendsnelle verspreiding

Ie LCPS voorspelde voordien hoewel dat ie veel coronapatiënten te ziekenhuizen weer zullen toenemen, indien gevolg van den razendsnelle verspreiding van den omikronvariant. Ene duidelijke verklaring voordat den plotselinge stijging van maandag is er vooralsnog noch. Ziekenhuizen gaven voordien welnu aan dat veel opgenomen patiënten diegene positief zijn getest op ie coronavirus, te den eerste positie wegens eentje andere oorzaak waren opgenomen. Ie LCPS maakt te hun rapportage geen verschil te patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Afgelopen etmaal werden er 154 nieuwe coronapatiënten binnengebracht op den verpleegafdelingen, op den ic’s ging ie wegens 14 nieuwe opnames.

Voort: ANP