Huisartsen stevenen massaal tegen ruimtegebrek aan plus andere huisvestingsproblemen. Daardoor vermag ie tekort aan huisartsen voorts oplopen, waarschuwt den Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV). “Huisartsen stevenen daardoor tegen hun limieten aan via ie aanvaarden van personeel, scholen van huisartsen plus inschrijven van nieuwe patiënten”, meldt de LHV op haar webstek.

Den organisatie heeft ene peiling permitteren liefhebben onder 1894 huisartsen. Van hun heeft wijd driekwart (77 procent) dit soort problemen. Den LHV ziet dat tehuis ene toegevoegd obstakel vormt te den werkmethode van huisartsentekorten. LHV-voorzitter Mirjam van ’t Veld: “Ene gezamenlijke werkmethode met gemeenten is nodig wegens te voorkomen dat den huisvestingsproblemen op termijn leiden totdat ene nog groter tekort aan huisartsen plus praktijkpersoneel plus zelfs ie wijken van huisartsenpraktijken uit den wijk.”

Van kastje zoals den muur

Huisartsen diegene willen verkassen, verbouwen of uitbreiden stevenen tegen volwassene belemmeringen aan plus wordt regelmatig van ie kastje zoals den muur gestuurd. Ene vitaal onderdeel van den huisartsen geven aan dat er ene lichaamsgebrek is aan geschikte panden plus aan ruimte wegens te construeren. “Daarbij zijn den huur- of koopprijzen vaak veel te hooggelegen plus wordt zij geconfronteerd met commerciële tarieven”, aldus den vereniging. Noch eenzaam te (volwassene) steden maar zowel te andere porties van ie land geven huisartsen aan dat er onvoldoende ruimte te ie pand is plus dat zij vastlopen via hun zoektocht zoals geschikte tehuis.

Zowel wordt te nieuwbouwprojecten volgens den LHV vaak onvoldoende rekening gehouden met maatschappelijke voorzieningen, waaronder ene huisartsenpraktijk. Er wordt dan te ene gemeente duizenden nieuwe woningen gebouwd, maar er is geen plek voordat ene huisartsenpraktijk. “Wanhopige telefoontjes van patiënten diegene geen huisarts kunnen vinden zijn geen uitzondering. Plus met den 1 miljoen woningen diegene Nederland den komende jaren gaat construeren, is dit ene punt van volwassene zorg dat wij onder den voetlicht zullen brengen van den nieuwe minister voordat Volkshuisvesting plus Ruimtelijke Ordening; zorg voordat tehuis voordat huisartsen op den plekken waar straks wordt gebouwd.” 

Project van werkmethode

Ie huisvestingsvraagstuk is ene gezamenlijke verantwoordelijkheid van gemeenten, huisartsen plus zorgverzekeraars. LHV-voorzitter Mirjam van ’t Veld: “Samen met dit vrouwen willen wij zorgen dat den problematiek wordt aangepakt. Ie is beslissend wegens te zorgen dat den huisartsenzorg laagdrempelig plus toegankelijk blijft. Zodat alle inwoners dichtbij stulp voordat zorg terecht kunnen. Ik roep daarom den Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) plus den nieuwe minister voordat Volkshuisvesting plus Ruimtelijke Ordening op wegens met onzerzijds totdat ene project van werkmethode te komen.”