“Wij zijn twee dagen geleden gestart. Tussentijds is ie ziekenhuis Spaarne Logement betrokken, zowel andere huisartspraktijken weten ervan. Ie krijgt ene sneeuwbaleffect”, zegt den Haarlemse dokter.

Hulpmiddelen

Den artsen verzamelen nu voorafgaand spullen voordat gewonden zoals verbandmiddelen, hechtdraden, sterilisatiemiddelen, antibiotica plusteken verdovingsmiddelen. Van ene plaatselijke apotheker kreeg Schend toezeggingen voordat allerlei medicijnen, waarvan den houdbaarheid overheen enkele maanden verloopt. Zowel verloskundigen ter den regio Leiden komen volgens haar spoedig spullen brengen, waaronder melkproducten.

Oekraïne

Wegens den have zoals Oekraïne te krijgen werken den artsen samen met den hulporganisatie IDA Foundation. Mogelijk vertrekt er zaterdag hoewel ene konvooi wending den Poolse uiterste, maar dat is nog onzeker.

Huisarts

Den huisarts hoopt dat er meer medici, ziekenhuisapothekers plusteken vooral farmaciebedrijven werkster gaan bieden. “Farmaceuten kunnen omvangrijke giften tenuitvoerleggen. Dat is watten er intact hevig nodig is op dit uur. Er zijn intact veel gewonden ter Oekraïne.” (ANP)