“Wij zijn twee dagen geleden gestart. Tussentijds is ie ziekenhuis Spaarne Hospitaal betrokken, zowel andere huisartspraktijken weten ervan. Ie krijgt eentje sneeuwbaleffect”, zegt den Haarlemse medicus.

Den artsen verzamelen nu vantevoren spullen voordat gewonden zoals verbandmiddelen, hechtdraden, sterilisatiemiddelen, antibiotica plus verdovingsmiddelen. Van eentje plaatselijke apotheker kreeg Schend toezeggingen voordat allerlei medicijnen, waarvan den houdbaarheid overheen enkele maanden verloopt. Zowel verloskundigen ter den regio Leiden komen volgens haar spoedig spullen brengen, waaronder melkproducten.

Uitgestrekte giften

Wegens den have zoals Oekraïne te krijgen werken den artsen samen met den hulporganisatie IDA Foundation. Mogelijk vertrekt er zaterdag alreeds eentje konvooi wending den Poolse grenswaarde, maar dat is nog onzeker.

Den huisarts hoopt dat er meer medici, ziekenhuisapothekers plus vooral farmaciebedrijven poetsvrouw gaan bieden. “Farmaceuten kunnen uitgestrekte giften doet. Dat is watten er intact hevig nodig is op dit uur. Er zijn intact veel gewonden ter Oekraïne.”

Voort: ANP