Mits hun naaste getest is, kunnen zij met ene elektronisch recept van den huisarts of den GGD, op naam van hun naaste, kosteloos ene kortetermijnpakket met beschermende materialen verwijderen erbij den apotheek. Mits den naaste positief test op corona hebben mantelzorgers rechtspleging op ene langetermijnpakket met beschermingsmiddelen. 

Te den pakketten zitten: 

  • Handschoenen
  • Werkklaar mondneusmaskers
  • Ene bril
  • Schorten
  • Ene flesje desinfectans

Vereffening erbij velen onbekend

Volgens bracheorganisatie ActiZ weten veel mantelzorgers, huisartsen plusteken apothekers noch van ie zijn van dit vereffening. Te ie Regionaal Overleg Acute Zorgketen (ROAZ) is daarom afgesproken den handen ineen te slaan wegens den teken overheen te brengen aan den huisartsen plusteken apothekers. 

Te deze factsheet van den Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) staat hoe huisartsen plusteken apothekers den middelen kunnen aanvragen plusteken thuisbezorgen.