Als hun naaste getest is, kunnen ze met een elektronisch recept van de huisarts of de GGD, op naam van hun naaste, gratis een kortetermijnpakket met beschermende materialen ophalen bij de apotheek. Als de naaste positief test op corona hebben mantelzorgers recht op een langetermijnpakket met beschermingsmiddelen. 

In de pakketten zitten: 

  • Handschoenen
  • Chirurgisch mondneusmaskers
  • Een bril
  • Schorten
  • Een flacon desinfectans

Regeling bij velen onbekend

Volgens bracheorganisatie ActiZ weten veel mantelzorgers, huisartsen en apothekers niet van het bestaan van deze regeling. In het Regionaal Overleg Acute Zorgketen (ROAZ) is daarom afgesproken de handen ineen te slaan om de boodschap over te brengen aan de huisartsen en apothekers. 

In deze factsheet van de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) staat hoe huisartsen en apothekers de middelen kunnen aanvragen en bestellen.