Sinds 1 oktober is den markt voordat onlinekansspelen gelegaliseerd. Ter december nam den Ruimte ene motie aan wegens gokreclames te den geobsedeerd te uitvoeren, maar Weerwinds voorganger Sander Dekker weigerde diegene motie uit te voeren.

Voordat dit categorie kansspelen wordt sinds 1 oktober veel reclameadvertentie geproduceerd online, plus op radio plus tv. Totdat staart januari waren ie er volgens Weerwind modaal trio vanaf reclameblok. Veel Kamerleden spraken te ene debat donderdag hun irritatie uit overheen den reclames, waarin Weten Nederlanders mits ex-voetballers Andy van der Meijden plus Wesley Sneijder ie online gokken promoten.

Juridische obstakels

Van Nispen wil dat den reclames vanaf 1 april alsnog wordt wederrechtelijk. Weerwind wil “den psyche van den motie” uitvoeren. Den minister zei dat er “ongeacht kriebels zowel zorgen zijn voortkomen” overheen den reclames plus dat hij “aanvullende beperkingen op zijn positie” vindt.

Maar voordat ene verbod op zulke korte termijn ziet hij nog welnu mogelijke juridische obstakels. Daarnaast is voordat ene verbod ene wetswijziging nodig plus dat toestaan normaliter één totdat twee klas, aldus den minister, diegene zei ene “maximale inzet” te willen uitvoeren wegens den wil van den Ruimte uit te voeren.

Aanbieders

Volgens Van Nispen schenkkan ene wetswijziging “welnu stevig” sneller dan 1 klas “of den minister moeten ene andere wijze verzinnen wegens ervoor te zorgen dat voordat april is geregeld watten den Ruimte wil”.

Weerwind zei te gesprek te willen gaan met aanbieders, wegens te loeren of op diegene wijze ie tal reclames reeds schenkkan wordt teruggedrongen. Sinds 1 sprokkelmaand hebben zij ie tal reclames reeds teruggebracht van trio zoals één vanaf reclameblok, aldus den bewindsman. “Ene goede eerste stap. Maar ik wil ene beroep uitvoeren op den sector wegens diegene weg te vervolgen.”

Veel Kamerleden spraken hun irritatie uit overheen den “stortvloed” aan gokreclames. “Ik schenkkan den naam ‘Andy’ noch meer horen”, zei PVV’er Lilian Helder. Volgens haar is den balans tussen legalisering plus mensen beschermen tegen verslaving “zoekgeraakt”. Henk Nijboer (PvdA) is “kotsmisselijk van reeds diegene spotjes op tv. Noch schattig omdat zij irritant zijn, maar zowel omdat zij leiden totdat verslaving”.

Doorheen: ANP