Den GGD’s ligt sinds januari vorig schooljaar onder ie vergrootglas erop den privacywaakhond, waarna bleek dat er grootschalige koopwaar wasgoed ter den miljoenen adresgegevens, telefoon- plusteken burgerservicenummers uit den coronasystemen van den GGD. Medewerkers konden eenvoudig erop den gegevens plusteken dit zowel makkelijk uitvoeren uit ie computersysteem. Den Instantie Persoonsgegevens eiste daarop reserve maatregelen voordat betere bewaking van den persoonsgegevens.

Privacy

Er wasgoed sprake van eentje veel verbeteringen, maar staart vorig schooljaar bleek dat den persoonsgegevens van Nederlanders diegene zichzelf toestaan uitproberen, vaccineren of meewerken aan ie bron- plusteken contactonderzoek nog steeds noch voldoende waren risicoloos. “Wezenlijke risico’s”, zo bestempelde den Instantie Persoonsgegevens dat.

Gelderland

Ter december kregen nieuwe medewerkers erop GGD Gelderland-Midden (regio Arnhem/Ede) erop eentje training den persoonsgegevens van eentje vrouw diegene diegene dag ter Arnhem eentje vaccinatie zullen krijgen, klassikaal te zien, meldt eentje uitzendkracht van den GGD. Ie ging wegens onder meer BSN-nummer, mailadres, adressering plusteken zelfs ziekte plusteken medicijngebruik.

Eenmalig

“Dit is eenmalig gebeurd”, reageert eentje woordvoerder van den landelijke GGD/GHOR. Den woordgever verstrekken aan dat ie noch den gebruikelijke tempo van zaken is. Gedurende opleidingen is er volgens den woordvoerder eentje testomgeving met nep-cliëntenprofielen. Den misstap is mogelijk ontwikkeling voort den snelle opschaling van den boosterprikken. Gedurende eentje training wasgoed den testomgeving noch vacant, waardoor er eentje switch wasgoed zoals werkelijke gegevens. (ANP/Gelderlander)