Is ie nodig wegens volwassenen overheen ene twee maanden ene tweede boosterprik tegen ie coronavirus te geven? Plusteken willen alle volwassenen diegene reserve prik dan aangeboden krijgen, of enig mensen met medische risico’s? Daarvan brengt den Gezondheidsraad vrijdag ene raadgeving uit aan ie kabinetkast.

Ernst Kuipers, den minister van Volksgezondheid, had staart januari wegens ie raadgeving gevraagd. Den huidige boostercampagne begon ter november. Totdat plusteken met woensdag hebben haastigheid 8,8 miljoen volwassenen oppepprik gekregen. Diegene moeten den afweer tegen ie virus versterken.

Hugo den Jonge

Kuipers’ voorganger, Hugo den Jonge, hield vroeger rekening met nog minstens trio boosterrondes. Den eerste daarvan zullen ter ie tweede kwartaal van dit klas zijn, dus ter april, mei of juni. Ter ie najaar zullen ene nieuwe tournee volgen, plusteken volgend klas zullen er nog ene strijd kunnen zijn.

Om: ANP