Daarnaast denkt den raad zowel dat zo’n reserve vaccinatie voordat adolescenten “geen important effect” zullen hebben op den verspreiding van ie virus onder den populatie, terwijl eentje vaccinatie ter zeldzame gevallen welnu schenkkan leiden totdat eentje ontsteking van den hartspier of ie hartzakje. Zowel heeft ie Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) nog niets medegedeeld overheen den voordelen plus den risico’s van eentje boosterprik voordat mensen onder den 18 klas.

Verhoogd risico

Ie raadgeving van den raad geldt zowel voordat leeftijdsgenoten met eentje verhoogd risico op eentje ernstig ziekteverloop na eentje infectie. Dat zijn bijvoorbeeld mensen diegene normaal zowel wordt uitgenodigd voordat den griepprik plus mensen met ie downsyndroom.

Maatwerk

Voordat den menigte jongeren met eentje ernstige afweerstoornis raadt den Gezondheidsraad welnu “maatwerk” aan. Mensen van 12 klas plus papa met zo’n afweerstoornis, gedurende wie twee prikken mogelijk noch terdege aansloegen, konden vroeger hoewel eentje derde prik krijgen. “Of dit adolescenten plus hun familieleden weer ter aanmerking komen voordat aanvullende vaccindoses zullen beoordeeld willen wordt onderbrak den kinderartsen”, stelt den raad. Zowel jongeren diegene den boosterprik graag willen wegens eentje kwetsbaar gezinslid te beschermen willen eentje reserve vaccinatie kunnen krijgen.

Daarnaast zijn er jongeren diegene den boosterprik graag willen omdat diegene vereist is wegens te kunnen zwerven zonder te paardenhoeven toetsen. Of voordat diegene jongeren eentje reserve prik mogelijk moeten wordt, is noch aan den raad wegens te besluiten, zo stelt ie orgaan.

Raadgeving

Voormalige minister van Volksgezondheid, Hugo den Jonge, had staart december wegens eentje raadgeving voordat den boosterprik voordat jongeren gevraagd. Den vaccins diegene totdat nu toe zijn goedgekeurd voordat boosterprikken, hebben diegene toegeving van EMA enkel voordat volwassenen. Den Jonge had daarom zowel aan den Gezondheidsraad gevraagd of er mogelijk hoewel begonnen schenkkan plus moeten wordt met ie boosteren van den jongeren zonder zo’n goedkeuring. (ANP)