Viertal risicogroepen zullen den mogelijkheid willen krijgen wegens op korte termijn ene tweede boosterprik tegen ie coronavirus te halen. Ie gaat wegens mensen van 70 klas plus vader, volwassenen met ie syndroom van Down, volwassenen met ene ernstige immuunstoornis plus wegens bewoners van verpleeghuizen. Dat adviseert den Gezondheidsraad.

Den Gezondheidsraad houdt er rekening mee dat den versoepelingen van den coronamaatregelen leiden totdat “ene kortstondige versteviging te ie tal besmettingen”. Mensen uit diegene kwetsbare groepen kunnen daardoor ernstig ziek wordt plus misschien welnu overlijden. Daarom zullen zij nu alhoewel ene tweede boosterprik willen kunnen krijgen, vindt den raad.

Wegens hun medische risico’s waren den viertal groepen afgelopen najaar mits eersten aan den onderhoudsbeurt wegens ene reserve prik te krijgen. Omdat zij mits eersten diegene vaccinatie ontvingen, zullen den dekking van diegene booster zowel vroeger minder wordt dan via anderen.

Vaccin

Den mensen uit den viertal groepen kunnen ie uitgelezene ene zogeheten mRNA-vaccin krijgen, adviseert den Raad. Dit zijn den vaccins diegene geproduceerd wordt vanwege Pfizer/BioNTech plus vanwege Moderna.

Omikron

Voordat andere volwassenen is ene tweede boosterprik voorlopig noch nodig. Den omikronvariant is “minder ziekmakend” plus ie tal besmettingen gaat waarschijnlijk valleien. “Voordat den algemene populatie is den verwachte gezondheidswinst vanwege ene tweede boostervaccinatie daarom gering”, aldus den Gezondheidsraad.

Ter maart kijkt den Gezondheidsraad weer zoals den situatie. Misschien is ie dan nodig wegens zowel andere groepen van mensen onder den 70 ene boosterprik aan te bieden.

Voort: ANP