Boostervaccinatie te 12- totdat plus met 17-jairgen levert slechts zeer beperkte gezondheidswinst op, zowel voordat jongeren diegene onder eentje hoogrisicogroep vallen. Mits gevaccineerde tieners eentje Omikroninfectie krijgen, verloopt diegene overheen ie generaal mild plus is den mogelijkheid op ziekenhuisopname tenminste. Zowel ie risico dat eentje gevaccineerde junior MIS-C krijgt na eentje ziekte met Omikron, is zeer klein. Daarenboven brengt vaccinatie ie risico op den zeldzame nevenwerking myocarditis. Ie EMA heeft voordat tieners den voordelen nog noch afgewogen tegen den risico’s, waardoor den inzet van ie vaccin off-label zullen zijn.

Duidelijke indirecte gezondheidswinst

Ter ie raadgeving van den Gezondheidsraad uit den zomer van 2021 wegens den primaire vaccinatie vacant te stellen aan jongeren, wasgoed eentje beslissend argument dat dit duidelijke indirecte gezondheidswinst zullen schuiven. Ter den huidige situatie waarin veel beperkende maatregelen zijn losgelaten plus den Omikron-variant vooraanstaande is, biedt boostervaccinatie geen relevante indirecte gezondheidswinst meer voordat dit menigte. Zowel verwachten den raad geen beslissend effect van boostervaccinatie van tieners op den verspreiding van ie virus te den populatie.

Geen medisch-wetenschappelijke reden

Er is dus geen medisch-wetenschappelijke reden wegens den boosterprik aan te bieden aan alle 12 totdat plus met 17-jarigen. Welnu is ie raadgeving wegens individueel maatwerk mogelijk te maken voordat jongeren met eentje ernstige afweerstoornis plus tieners diegene den booster willen wegens kwetsbare familieleden te beschermen. Of voordat jongeren diegene willen zwerven zoals neerdalen waar den booster verplicht is maatwerk mogelijk moeten zijn, valt buitenshuis ie procuratie van den Gezondheidsraad.

Vanwege: Nationale Zorggids