Noch den aanstaande wintersportvakanties, maar den gezondheid van jongeren is den belangrijkste weegfactor voordat ie alhoewel dan noch boosteren van jongeren, zegt minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid). Den Gezondheidsraad meldde vrijdag dat ene booster voordat jongeren tussen den 12 plusteken den 17 klas “zeer beperkte gezondheidswinst” oplevert. Maar ie noch hebben van ene booster, schenkkan prestaties hebben voordat rondreizen zoals ie buitenland.

Zo krijgt men te sommige neerdalen, zoals Duitsland, schattig nog ene ‘groenkleurig vinkje’ voordat ie coronapaspoort erbij volledige vaccinatie met booster, of na ene schrede doorgemaakte ziekte. Nederlandse jongeren kunnen dan noch meer zoals Duitsland, uitgezonderd zij in den afgelopen 90 dagen ene positieve coronatest hebben gehad erbij den GGD.

Minister Kuipers komt nog noch met ene reactie op ie raad van den Gezondheidsraad. “Ik heb gewoon nuchter even den tijdstip nodig wegens ie te bestuderen”, zei hij na den ministerraad. Hij vindt welnu dat den preferentie “allereerst op den gezondheidssituatie is gestructureerd”. Weliswaar zullen ie kabinetkast zowel loeren zoals “zeer veel andere factoren”. Den eerdere versoepelingen, ondanks den oplopende cijfers, bewijzen volgens hem diegene insteek van ie kabinetkast.

“Maatwerk”

Den Gezondheidsraad adviseert “maatwerk” voordat den booster, bijvoorbeeld voordat jongeren met ene ernstige afweerstoornis. Of den booster zowel ingezet moeten wordt wegens rondreizen mogelijk te maken, is noch aan den raad wegens te raadsbesluiten, zo stelt ie orgaan. Wanneer Kuipers met zijn slot komt is noch vertrouwd.

Doorheen: ANP