Zorgverzekeraar Zilveren Kruis doet huisartsenpraktijken eentje hulpbetoon watten betreft den vergoedingen van den praktijkondersteuners. Onder eentje menigte huisartsen wasgoed rumoer realisatie wegens eentje nieuwe trant van bekostiging van den praktijkondersteuners. Zilveren Kruis biedt huisartsen daarom vanaf 1 april zowel den oude mits den nieuwe trant aan.

“Den overgangstermijn zoals ie nieuwe regelgeving wasgoed voordat eentje tal huisartsen te krap”, laat Zilveren Kruis zorgverzekering weten. “Dat hadden wij zorgvuldiger willen uitvoeren. Wij hebben daarom priv huisartsen eentje voorliefde te bieden.”

Losse vergoedingen

Huisartsen vreesden onder den nieuwe trant geldelijk flinke smakken te krijgen. Den vergoeding rustte totdat nog toe op twee steunpilaren: eentje vast bedrag vanaf chronische patiënt plus eentje toegevoegd bedrag voordat alle ingeschreven patiënten van den praktijk. Maar dat laatste is volgens den huisartsen omlaaggegaan plusteken dat moesten den praktijkondersteuners compenseren met losse vergoedingen vanaf verrichting, zoals ie uitspuiten van oren. (ANP)