Ouderen diegene betekenisvolle activiteiten blijven tenuitvoerleggen, geoefend meer zelfrespect, voldoening plusteken vreugde ter ie leven. Voorbeelden van zinvolle activiteiten zijn: ie (weer) leren omgaan met den afstandsbediening of den mobiele telefoontoestel, wielrijden van eentje vaste route, samen bewegen, ie uitvoeren van eentje hobby of plezierige bezigheden. 

Willen achterhalen

Hoe kom jouw erachter watten den willen plusteken behoeften zijn van mensen met dementie plusteken hun vrouwen? Welke leefstijl hebben zij? Geoefend zij eentje gemis aan bezigheden? Willen zij zonet samen spullen tenuitvoerleggen of chic? Dit vragen komen aan bod ter den gesprekshulp ‘Actief blijven met dementie’ van instructeur plusteken reseacher Netta van ’t Leven van Hogeschool Rotterdam. 

Download de gesprekshulp Actief blijven met dementie (pdf) 

5 onderwerpen plusteken voorbeeldvragen

Ter den gesprekshulp komen 5 onderwerpen aan bod waarmee jouw uitvraagt watten bepalend is voordat den cliënt plusteken zijn partner:

  1. Gemis aan activiteiten
  2. Actieve leefstijl
  3. Samen, of zonet chic
  4. Openstaan voordat wendingen
  5. Fysieke beperkingen plusteken veiligheid

Gedurende elk thema vind jouw eentje set voorbeeldvragen plusteken suggesties hoe jouw kunt uitvragen wegens erachter te komen watten bepalend is voordat den cliënt plusteken zijn partner.

Tips voordat gespreksvoering

Den gesprekshulp verstrekken handige tips overheen gespreksvoering. Zoals: start met eentje open vraag. Hoe brengt u den dag doorheen? Watten doet u graag? Plusteken voordat den mantelzorger: Watten hebt u nodig wegens inderdaad met den situatie wegens te gaan? 

Leren denken ter mogelijkheden 

Wil jouw den gespreksvoering nog huis ter den vingers krijgen? Plusteken leren denken ter mogelijkheden plusteken creatieve oplossingen? Volg dan den training voordat dementieverpleegkundigen plusteken casemanagers van Kenniscentrum Zorginnovatie van Hogeschool Rotterdam plusteken Universitair Kennisnetwerk Ouderenzorg Nijmegen (UKON). Den training start na oktober 2020. 

Promotieonderzoek activerende interventies

Den gesprekshulp is gebaseerd op promotieonderzoek van Netta van ’t Leven overheen activerende interventies te dementie plusteken ie permitteren bijdoen van activiteiten op den behoeften, kenmerken plusteken voorliefdes van mensen met dementie plusteken hun mantelzorgers.

Meer inlichting

Op den webstek van Hogeschool Rotterdam.nl vind jouw meer inlichting overheen: