Topics-SF verkorte vragenlijst

Den TOPICS-SF is ene verkorte vragenlijst diegene inzicht schenken ter den verschillende levensdomeinen plus daardoor den gezondheidssituatie van ouderen. Verschillende departementen Geriatrie hebben den TOPICS-SF den afgelopen jaren ingevoerd. Nou loopt ter vijf ziekenhuizen ene programma wegens met den vragenlijst ie Samen besluiten gestructureerd ter te voeren.

Ervaringen met den vragenlijst

Vilans-adviseur Ruth Pel, promovenda ‘Samen besluiten’ overheen den vragenlijst ‘Gesprekken met patiënten wordt verschillend mits zij den vragenlijst hebben invullen plus van tevoren hebben nagedacht overheen watten zij willen.’

Lees ie vraaggesprek met Ruth Pel, waarin zij vertelt overheen watten werkt mits jij samen met ouderen besluiten wil nemen.

 

Klinisch geriater Marleen Harkes: ‘Doorheen middel van den vragenlijst kom jij er snel achter watten voordat den patiënt ene vitaal doelwit is van den treatment plus dat schenkkan somwijlen intact verschillend zijn dan jij mits verpleger of dokter voordat ogen hebt. Den vragenlijst maakt verstaanbaar watten den patiënt wil, watten ie doelwit van den treatment gaat wordt plus waar den patiënt mee wordt geholpen’.

Vragen diegene jij gedurende den dokter kunt stellen

Er is nu veel voetlicht voordat Samen besluiten. Zo heeft den Patiëntenfederatie den webstek 3goedevragen ter ie leven geroepen met vragen diegene jij gedurende den dokter kunt stellen. Ruth Pel: ‘Research wijst uit dat ouderen zichzelf wegens ‘samen besluiten’ zekerder voelen overheen den keuzes diegene zij maken, gemotiveerder zijn wegens den treatment vol te vasthouden plus minder vaak selecteren voordat behandelingen diegene noch meehelpen aan hun kwaliteit van leven.

Zorgverleners geoefend meer voldoening plus vaststellen dat ouderen vaker selecteren voordat behandelingen diegene meehelpen aan watten er werkelijk toe doet ter hun leven plus dat van hun naasten.’

Inspiratiesessie voordat geriaters

Vanuit ie programma ‘Samen besluiten op poot van den TOPICS-SF’ vindt op dinsdagmiddag 2 juni ter Utrecht ene inspiratiesessie positie voordat geriaters plus andere belangstellenden diegene ‘Samen besluiten met TOPICS-SF’ op hun departementen willen invoeren.
 

Meer kennisgeving