Te den afgelopen zeven dagen registreerde ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM) haastigheid 439.828 positieve tests, modaal 62.833 vanaf dag. Dat is ie laagste veel sinds 30 januari, meer dan twee weken geleden. Ie gemiddelde daalt voordat den vijfde dag op rij.

Te Mokum zijn 2229 besmettingen vastgesteld, vanuit Utrecht kwamen 1523 meldingen, Rotterdam had 1513 positieve tests plus Dennenboom Liguster 1307. Daarna volgt Groningen (1024), dat alhoewel ruwweg ene week te den landelijke top staat. Vlieland had mits enige gemeente geen enkele positieve test.

Sterfgevallen

Ie veel gemelde sterfgevallen stijgt welnu. Te den afgelopen dag kreeg ie RIVM bulletin dat achttien mensen aan den prestaties van hun coronabesmetting zijn overleden. Arnhem plus Schagen voeren diegene schilderijlijst aan met elk twee gemelde sterfgevallen. Veertien gemeenten verloren elk één inwoner ingevolge ie virus. Dat ie overlijden van dit mensen nu is geregistreerd, wil noch zeggen dat zij te den afgelopen dag zijn overleden. Daarbij schenkkan ie werkelijke veel sterfgevallen hoger zijn, omdat ie noch verplicht is wegens te veiligheidsfunctionaris dat ene coronapatiënt is overleden ingevolge den ontsteking.

Te den afgelopen week zijn 92 sterfgevallen gemeld, modaal dertien vanaf dag. Dat is ie voornaamst niveau sinds 11 januari.

Twee schooljaar geleden zout ie coronavirus uit te Nederland. Te totaal zijn nu televisiekanaal iets minder dan zes miljoen positieve tests geregistreerd. Van haastigheid 21.500 mensen is zeker dat zij aan ie virus zijn overleden. Den werkelijke aantallen ligt hoger.

Ingevolge: ANP