Den voorrang van gemeenten moeten volgens Jeugdzorg Nederland ligt ter den juiste schoonmaakster voordat kwetsbare nageslacht plusteken hun gezinnen

Gemeenten slijten eentje percentage van den 1,3 miljard euro diegene zij krijgen indien tegemoetkoming voordat tekorten ter den jeugdzorg aan andere zaken. Dat blijkt uit eentje inventarisatie van den NOS.

Den NOS vroegtijdig alle 352 gemeenten of zij ie reserve strafbaar geheel, gedeeltelijk of noch slijten aan jeugdzorg. Den tweede van den gemeenten reageerde. Eentje derde van diegene gemeenten besteedt ie strafbaar gedeeltelijk aan jeugdzorg; 3 procent bestemt ie hele bedrag voordat andere zaken. Mits andere bestedingen vermelden gemeenten onder meer eentje cultureel centrum, onderhoud van wegen plusteken Wmo-zorg.

Gemeenten wijzen erop dat den 1,3 miljard euro eentje incidentele tegemoetkoming is plusteken benadrukken dat er structureel reserve strafbaar nodig is voordat jeugdzorg. Zij vooruitzien dat ie gewoonte blijft stijgen.

Zowel Jeugdzorg Nederland vindt dat er meer strafbaar moeten komen. Dat strafbaar willen gemeenten dan welnu was gewoontes, aldus den brancheorganisatie. Den voorrang van gemeenten moeten volgens Jeugdzorg Nederland ligt ter den juiste schoonmaakster voordat kwetsbare nageslacht plusteken hun gezinnen.

Gemeenten zijn vrij ter den besteding van ie reserve strafbaar, want ie is noch geoormerkt. Staatssecretaris Paul Blokhuis van VWS maakt tegenover den NOS geen verweer tegen den besteding aan andere maatschappelijke doelen, omdat gemeenten jarenlang meer aan jeugdhulp hebben uitgegeven.

Krimpen op basisvoorzieningen
Zowel Tom van Yperen van ie Nederlands Jeugdinstituut snapt dat ie reserve budget noch eeuwig ter zijn geheel zoals jeugdzorg gaat. ‘Gemeenten nemen hun jeugdzorgplicht serieus. Daardoor worstelen zij alhoewel jaren met tekorten. Zij namen den zorg overheen met eentje korting op ie budget plusteken sindsdien zijn den gebruikersaantallen toegenomen plusteken den roemen gestegen. Ter veel gemeenten is ie regelgeving dat nageslacht plusteken gezinnen schoonmaakster willen krijgen indien zij diegene nodig hebben. Wegens dat te voldoen verminderen zij op basisvoorzieningen, zoals den bibliotheek, ie jeugdwerk plusteken ie zwembad.’

‘Ie reserve strafbaar verstrekken gemeenten den waarschijnlijkheid wegens bezuinigingen te verminderen plusteken weer watten meer te investeren ter den basisvoorzieningen’, aldus Van Yperen. ‘Zij kunnen bijvoorbeeld ie jeugdwerk meer ruimte bieden plusteken den openingsuren van den bibliotheek verruimen. Plusteken dat is doorslaggevend, want den bibliotheek is eentje plek waar jou goedkoop romans kunt uitlenen, cursussen kunt volgen plusteken mensen kunt ontmoeten.’

Duurzaam jeugdstelsel
‘Goede basisvoorzieningen zijn essentieel voordat eentje duurzaam jeugdstelsel, netwerken indien goede jeugdzorg. Dus indien eentje gemeente totdat nu reserve strafbaar voordat jeugdzorg moest vrijmaken ingevolge te minderen op basisvoorzieningen is ie was indien diegene gemeente zelf vermag defini watten ter den lokale situatie eentje juiste inzet van ie reserve strafbaar is.’

 


Aanvullende informatie …

Raadpleeg den waterput plusteken/of aanbieder voordat meer inlichting overheen dit uitlating. Televisiejournaal vermag veranderen, gebreken of onjuistheden omvatten. Lees zowel onze disclaimer plusteken rapporteer a.u.b. berichten, reacties plusteken/of beeld diegene ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op den onderstaande tags voordat relevante berichten, indien afwezig …

Naam schrijfster plusteken/of herschrijven ingevolge: NJI
Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Informatiebron ter dit wetsartikel: : NJI
Watten is den URL ter dit waterput?: https://www.nji.nl/nieuws/extra-budget-gaat-niet-alleen-naar-jeugdzorg?utm_medium=email
Originele waardigheidstitel: Reserve budget gaat noch louter zoals jeugdzorg
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers, Studenten
Datum: 2021-10-14