Ter den geestelijke gezondheidszorg krijgt den stamhuis van den patiënt te weinig positie met somwijlen schrijnende situaties totdat gevolg. Plus dat moeten veranderen, vindt ie Familieplatform. Want wordt stamhuis welnu betrokken, dan zijn den prognoses voordat herstelling veel huis. Vandaag lanceert Familieplatform samen met ie Bijkantoor Zorg plusteken Gezondheid plusteken gerechtigd minister van Welzijn Wouter Beke de campagne ‘Naast(en) samen zorgen voor mekaar’; wegens zo den Familiereflex, ene nieuwe richtlijn voordat den zorgsector, te lancering.

Stel jij voordat dat jij zuigeling ernstig gewond raakt. Jou rijdt zoals den spoedafdeling, geven jij zoon of dochter be. Vervolgens wordt den deur voordat jij reukorgaan sluit gedaan met den teken dat jij den eerste tien dagen noch op visite mogen komen. Niemand zullen dat acceptatie’, vertelt Kim Steeman, directeur van ie Familieplatform. ‘Maar dat is welnu watten er te vaak gebeurt wanneer mensen met psychische problemen wordt opgenomen. Den stamhuis krijgt geen informatie, weet noch waar haar zuigeling, partner, pa, broer of zuster terechtkomt of watten er staat te plaatsvinden.’

Dat vermag plusteken moeten dus verschillend vindt ie Familieplatform. Daarom wil ie den zorgsector plusteken den samenleving sensibilisering wegens stamhuis plusteken naasten ene positie te geven te ie hersteltraject. Minister van Welzijn Wouter Beke stelde hiervoor ene nieuwe Multidisciplinaire richtlijn op; de Familiereflex diegene ervoor ijvert wegens naasten te betrekken te dit zorg. ‘Den zorg- plusteken welzijnssector levert buitengewoon werkgelegenheid. Met den Familiereflex moedigen wij kip nog meer aan wegens zorg op makker te bieden om ene sterk partnerschap op te construeren met den omstreken van personen met ene psychische kwetsbaarheid. Uiteraard willen zowel zij den juiste support krijgen zodat wij samen zorg kunnen dragen. Ik ben erkentelijk dat ie Familieplatform hierin ie voortouw wil nemen’, weet minister Beke.

Vandaag lanceerde den minister samen met ie Familieplatform de campagne ‘Naast(en) samen zorgen voor mekaar’ om die Familiereflex breed uit te dragen. ‘Wij willen den zorgsector opporren wegens samen flexibel aan den slag te gaan met stamhuis’, zegt Kim Steeman. ‘Den opbouwwerker speelt ene belangrijke rol te ie herstelproces van den cliënt plusteken zowel patiënten hebben zelf nog te vaak ie intu dat zij hun stamhuis noch te veel willen opdragen. Zij voelen schroom wegens hun stamhuis te betrekken, terwijl den stamhuis zelf welnu klaar staat wegens te promoten, maar nog veelvuldig buitenspel wordt gezet.’ Geslacht plusteken andere naasten zijn weliswaar van onschatbare waarde. ‘Want zij weten den cliënt om plusteken om plusteken zijn dus ene waardevolle waterbron van verwittiging. Daarnaast zijn zij, omwille van alle resultaten diegene ie psychische lijden met zichzelf meebrengt, vaak ene onrechtstreeks slachtoffer plusteken hebben zij daarvoor support nodig. Ter essentie hebben wij iedereen idem doelwit voordat ogen: ie herstelling plusteken welzijn van den cliënt. Allen samen kunnen zij zo ene onwaarschijnlijk sterk team vormen.’

Wegens diegene switch mee vorm te geven, organiseert ie Familieplatform vanaf 24 juni infosessies voordat zorgprofessionals wegens aan te geven hoe zij dat willen vastpakken. Voorts is er zowel den Quickscan, zodat organisaties zelf kunnen uittesten waar zij vandaag staan te ie toepassen van diegene Familiereflex. Ie is den ambitie van ie Familieplatform wegens op korte termijn zoveel mogelijk professionele hulpverleners met dit richtlijn aan den slag te permitteren gaan.

Meer informatie

www.familiereflex.be