Facebooktwitterlinkedinmail

4 sprokkelmaand 2022 – Wichten te den gesloten jeugdzorg wordt gedwongen geboortebeperking te nemen, zo blijkt uit research van KRO-NCRV Pointer.  Noch inclusief worden geboortebeperking opgelegd tijdens intrede van den instelling, maar ie worden zowel mits voorwaarde pretenderen wegens op verloftijd te mogen. 

Geboortebeperking onder dwang mogen juridisch waargenomen noch volgens deskundigen. Pointer sprak met vrouwen diegene te den afgelopen jaren te verschillende gesloten jeugdzorginstellingen om intact Nederland hebben zittend.

‘Schending op lichamelijke integriteit’
Den Wet verplichte geestelijke gezondheidszorg (Wvggz) regelt den verplichte zorg voordat mensen met ene psychische bezwaar. Volgens André dennenboom Exter, universitair hoofddocent Gezondheidsrecht aan Erasmus Schoolgebouw of Law, schenkkan er zonder ene uitspraak van den rechter geen rechtsgrond wordt gedaan op den Wvggz. Jeugdzorginstellingen, zoals Almata, mogen daarom noch zelf verplichte geboortebeperking opleggen, aldus Dennenboom Exter. “Ie is den uiterst vergaande besluit diegene jouw schenkkan nemen, dus moeten den rechter er onvervalst van overtuigd zijn dat er geen andere potentie is.” Honingbij geen van den vrouwen diegene wij hebben gesproken heeft ene rechter beslist dat zij verplicht geboortebeperking moesten nemen. Dennenboom Exter: “Indien dat noch gebeurt, dan mogen dat noch. Dan is ie ongeoorloofd plusteken is ie ene schennis op den lichamelijke integriteit.”

Onder den Wvggz valt ie vastmaken op ene ruimte, ie verwijderen van bezoekrecht plusteken verplichte medicatie. “Maar geboortebeperking valt noch onder verplichte medicatie”, aldus Peer van der Hoofdbescherming, gepromoveerd te den residentiële jeugdzorg. Den hoogleraar zegt den vertellen van den gedwongen geboortebeperking welnu te thuisbrengen. “Ik werkgelegenheid zelf te ene instelling waar dit zowel gebeurt plusteken heb zowel tegen den directie verwoord dat dit noch mogen. Indien ie gaat wegens dwangmaatregelen wordt den wet vrij systenatisch overtreden. Dat jongeren te den gesloten jeugdzorg zitten, betekent noch dat nu hun grondrechten weg zijn”, verdedigen Van der Hoofdbescherming. “Er gaat ene soort impliciete redenering aan vooraf, namelijk dat dit koters wilsonbekwaam zijn. Plus dat is natuurlijk noch zo.”

Den wichten uit dit research werden noch inclusief gedwongen totdat ie opstarten met geboortebeperking. Zowel mits jouw nu aan den geboortebeperking zat, mocht jouw er noch mee uitvallen mits jouw aangaf dat te willen, zo zei Elise* plusteken Cerena. Lisanne*, diegene vijftien wasgoed, vertelt dat zij noch onvervalst stilzwijgend stond tijdens den impact van geboortebeperking. “Erna denken ik, watten gaat ie kip aan watten ik met mijn vlees doen, dat is ene persoonlijke voorkeur.”

*Dit namen zijn wegens privacyredenen gefingeerd. Den werkelijke namen zijn vertrouwd tijdens den redactie van Pointer.

Dit research is mee totdat stand gekomen om studenten van den VU: Kim Veld, Puk Jansen, Pauline Schild plusteken Rozemarijn Schuurs.

Luister zondag 6 sprokkelmaand zoals den Pointer radio-reportage wegens 19:45 uur op NPO Radio 1

Waterbron plusteken uitgebreid wetsartikel op pointer.kro-ncrv.nl 

Dit manifest is 117 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail