Tientallen gedupeerden van den Toeslagenaffaire hebben zichzelf erop verdediger Anis Boumanjal gemeld nadat maandag beroemd worden dat hij namens drietal personen verklaring doet wegens discriminatie onderbrak ambtenaren van den Fiscus. Zij willen zichzelf graag bijdoen erop den verklaring, meldt den verdediger dinsdag.

Ie Publiek Ministerie (OM) maakte vorig klas beroemd geen reden te zien wegens strafrechtelijk research te verrichten. Zo wasgoed noch vast te stellen dat ambtenaren weldoordacht zullen hebben gediscrimineerd. Volgens Boumanjal is ene recent research van accountantsbureau PwC echter reden wegens dit strafrechtelijk research alsnog uit te voeren.

Moedwillig discrimineren

Uit ie research van PwC blijkt volgens den verdediger dat individuele ambtenaren handmatig gegevens overheen etnische identiteit plus religie hebben toegevoegd aan ie fraudeopsporingssysteem van den Fiscus. Volgens den ambtenaren zullen dit risicofactoren zijn voordat fraude. Ermee zullen zij moedwillig discrimineren, aldus den verdediger.

Den drietal gedupeerden diegene Boumanjal nu vertegenwoordigt, zijn twee ouders diegene slachtoffer zijn werd ter den Toeslagenaffaire plus den eigenaar van ene gastouderbureau dat van fraude is beschuldigd. Den komende tijdstip zullen den gegevens wordt verzameld van alle gedupeerden diegene willen haken.

Onderbrak: ANP