Dat zijn enkele gevolgtrekkingen uit een onderzoek van Patiëntenfederatie Nederland onder gebruikers van PGO’s. Dit zijn apps of websites waarin mensen ene kopie van hun medische gegevens verzamelen. Vaak kunnen zij zowel gegevens aan ene PGO toevoegen diegene zij zelf meten, zoals bloeddruk of hoeveel zij bewegen.

Den Patiëntenfederatie is één van den initiatiefnemers achter MedMij, ene afsprakenstelsel dat gegevensuitwisseling tussen medische mappen van zorgaanbieders plus PGO’s op veilige wijze moeten standaardiseren. Nu kunnen vrijwel alle huisartsen reeds gegevens uitwisselen met PGO’s, straks dit schooljaar willen ziekenhuizen volgen.

Meerderheid geven PGO voldoende

Haastigheid 60 procent van den gebruikers geven hun PGO ene voldoende of ene ruime voldoende, blijkt uit ie research. Gebruikers diegene den PGO reeds voorts hebben verkend geven aan dat er veel mogelijk is met den PGO. Ene aanzienlijke minderheid (9 procent) van den gebruikers is zeer ontevreden.

Den meeste gebruikers vinden hun PGO (intact) gemakkelijk te ie gewoonte (44 procent). Iets meer dan ene op den vijf vindt den PGO moeilijk te gewoonte (22 procent).

Qua ouderdom van den respondenten wasgoed er sprake van ene brede spreiding, met indien grootste groepen 35-45 schooljaar plus 55-65 schooljaar. Den gebruikers waren met weids 80 procent hbo-wo welnu royaal hoger opgeleid dan modaal.

Smaak op poot raadgeving zorgverlener

Opvallend is dat haast den tweede van den gebruikers ene voorkeur heeft geproduceerd op raadgeving van hun zorgverlener. Ene op den vijf gebruikers heeft den PGO zelf gevonden of met den werkster van ene vriend of gezinslid.

“Ik beschouw dit resultaten te uitgestrekte oprichten indien positief”, zegt Dianda Veldman, directeur-bestuurder van den Patiëntenfederatie. “Den cijfers overheen ie gebruiksgemak geven aan dat wij op den goede weg zijn, reeds vermag ie nog huis.”

Veldman stelt uit te loeren zoals ie ogenblik dat meer zorgverleners, zoals den ziekenhuizen, met den PGO’s kunnen verbinden. “Ie verzamelen van jou medische gegevens is namelijk ene van den belangrijkste uitgangspunten voordat ie uitbouwen van den PGO’s. Wij blijven er hard aan werken wegens den uitgestrekte gelofte van den PGO’s werkelijkheid te permitteren wordt.”

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.