Voordat ie A-team, dat staat voordat ie antimicrobial stewardship-team, plusteken ie RIVM den nieuwe methode ontwikkelde werden den richtlijnen voordat ie voorschijven van antibiotica onder andere getoetst via eentje zogenoemde punt-prevalentie-studie. Dan worden lopend enkele weken bijgehouden welke antibiotica er gedurende eentje bacteriële ontsteking wordt voorgeschreven, plusteken wegens welke reden. Diegene studie worden eentje keer vanaf schooljaar verricht.

Verantwoorden gewoonte antibiotica

Via den nieuwe trant speelt eentje koppeling met ie elektronisch patiëntendossier (EPIC) eentje krachtinstallatie rol. Op ie ogenblik dat eentje medicus eentje antibioticumkuur voorschrijft, moeten den reden daarvoor ter eentje keuzemenu declareren wordt watten daarvoor den reden is. Ie nieuwe systeem worden ter 2019 gedurende wijze van test ingevoerd doorheen ie A-team. Tijdens diegene test worden onder andere bekeken of ie gekozen type antibioticum overeenkomt met watten den richtlijn adviseert.

Uit diegene test bleek dat den nieuwe trant eentje welslagen wasgoed. Daarna zijn Annemieke van dennenboom Pantalon, diegene indien promovendus gedurende ie A-team onder meer uitzoekt hoe jou precies gewoonte van antibiotica kunt promoveren, plusteken haar collega, arts-onderzoeker Jara den schuiflade Court, eentje stap voorts getogen. “Wij loeren nu zowel zoals den lengte van den nuk. Noch uitsluitend gedurende patiënten ter ie ziekenhuis, maar zowel gedurende patiënten diegene na eentje opvang weer zoals stulp mogen.” Dat is van volwassene toegevoegde waarde omdat gedurende eentje tal infecties, zoals keel- of oorontstekingen, den antibioticakuur grotendeels thuis wordt gevolgd”, vertelt Annemieke.

Gegevens uit ie elektronisch patiëntendossier

Medicus-onderzoeker Den schuiflade Court maakt zowel sector uit van ie A-team. Voordat haar promotieonderzoek richt zij zichzelf op ie gewoonte van gegevens uit ie patiëntendossier voordat ie ontwikkelen plusteken zenden van antibioticagebruik. Samen met promovendus Van dennenboom Pantalon gingen zij op zoek zoals ie uitkomst op den vraag of artsen ie keuzemenu van den nieuwe trant welnu wasgoed invulling.

“Wij willen natuurlijk weten of wij op den ingevoerde gegevens kunnen vertrouwen”, aldus Den schuiflade Court. Den gevolgtrekking wasgoed dat ie invulling overheen ie generaal alreeds redelijk wasgoed ging, maar zowel dat er nog ruimte wasgoed voordat vooruitgang. “Via 17 procent van den kuren kwam den schatting diegene wasgoed invulling ter ie keuzemenu noch overeen met den notitie van den medicus ter ie patiëntendossier.”

Ene ander verbeterpunt is te behalen gedurende patiënten diegene antibiotica voorgeschreven krijgen gedurende eentje longontsteking. Regelmatig krijgen zij namelijk eentje antibioticum voorgeschreven dat tegen veel verschillende soorten bacteriën werkt. Volgens den richtlijnen willen artsen echter eentje specifieker middel uitzoeken dat bedoeld is voordat minder soorten bacteriën. Ene toegevoegd punt van voetlicht ontdekten den promovendi gedurende den lengte van den antibioticumkuur. Te twee van den vijf gevallen (40%) wordt antibiotica te lang voorgeschreven, watten eentje ontkennend effect schenkkan hebben op mogelijke bijwerkingen. “Wij zeggen immermeer: profijt ie noch, ie schaadt immermeer”, licht Den schuiflade Court toe.

Voorts research

Op fundament van dit slotbeschouwingen plusteken bevindingen ziet ie A-team voldoende reden wegens voorts research te doet, met name zoals den vraag waarom artsen zichzelf ter diegene gevallen noch liefhebben aan den richtlijnen. “Best mogelijk dat eentje medicus met goede reden afwijkt van den richtlijn. Maar indien dat ter 40 procent van den gevallen gebeurt, is er iets aan den hand. Somwijlen is eentje richtlijn nog maar stap veranderd, plusteken zitten den oude regels nog ter ieders gedachten”, nuanceert Den schuiflade Court.

Den nieuwe EPIC-data biedt nog meer mogelijkheden. “Wij kunnen er zowel specifieke vragen mee beantwoorden, plusteken gedurende ie A-team precies declareren welke spullen er willen veranderen”, aldus Van dennenboom Pantalon. Met één druk op den lichtknop schenkkan ie nieuwe systeem responderen geven op veel vragen. Ene voorbeeld daarvan wasgoed ie uitkomst op den vraag of ie weinig voorgeschreven antibioticum gentamicine nog ergens tweedehands wordt. “Ie raad overheen den dosering bleek veranderd, plusteken nu wisten wij aan welke departementen wij dat moesten doorspelen. Voorheen kregen wij dit soort zaken noch voordat elkander – noch op dit schelp”, conclusie Den schuiflade Court.

Antibiotica resistentie

Ie veelvuldig, te lang gewoonte van antibiotica schenkkan totdat antibiotica resistentie leiden. Zowel daarom is ie van bij dat gedurende ie voorschrijven van eentje zulke nuk den richtlijnen gevolgd wordt plusteken dat diegene richtlijnen regelmatig getoetst, plusteken bijgestuurd wordt. Daarnaast wordt zowel op andere vlakken gewerkt aan ie verminderen van den mogelijkheid op resistentie. Zo ontwikkelden Nederlandse plusteken Chinese wetenschappers ter 2020 eentje snugger nanodeeltje dat uiteindelijk eentje belangrijke rol schenkkan spelen ter den vedette tegen antibiotica resistente infecties.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.