De online TilThermometer bestaat uit verschillende stappen. Per stap krijg je een aantal vragen over onder andere het aan- en uittrekken van steunkousen, het douchen van cliënten en het verplaatsen van een cliënt. 

5 mobiliteitsklassen

Telkens geef je aan in welke mobiliteitsklasse jouw cliënt zit bij de gevraagde handeling. In totaal zijn er 5 mobiliteitsklassen (A, B, C, D en E). Van cliënten die alles zelf kan uitvoeren zonder risico op fysieke overbelasting (A) tot cliënten die zeer veel hulp nodig hebben (E). 

Praktijkrichtlijn Fysieke Belasting

Als je alles hebt ingevuld krijg je in een grafiek de uitslag. De totale hoogte van de balk geeft het percentage cliënten aan met mobiliteitsklasse C, D of E. In de grafiek zie je waar je wel en niet volgens de Praktijkrichtlijn Fysieke Belasting werkt.

Over de TilThermometer


De TilThermometer is in 2002 ontwikkeld door LOCOmotion en is sindsdien een populair instrument. Bij de laatste landelijke monitoring in de VVT is de TilThermometer voor ruim 12.000 cliënten ingevuld.