Déjo Overdijk, coureur FNV Uitkeringsgerechtigden: “Wij hebben trio klas lang eentje WOB-procedure willen voeren plusteken schrede waarna tenslotte den gevraagde kennisoverdracht ontvangen. Ie is nu zonneklaar dat er wordt verdiend op uitkeringsgerechtigden ter re-integratietrajecten.”

Uitzendconstructies

Ter ie rapport van den FNV staan gedetailleerde berekeningen, waaruit verhelderend wordt hoeveel partijen zoals WerkSaam verdienen aan den inzet van uitkeringsgerechtigden. Zo verdiende ie concern bijvoorbeeld ter trio klas tijdstip 128.507  euro op eentje uitzendconstructie met 84 uitkeringsgerechtigden. Overdijk: “Den uitkeringsgerechtigden werden verplicht wegens regulier werkgelegenheid te uitvoeren plusteken krijgen daarvoor geen loon, maar eentje minimale vergoeding. Daarbij gaat ie noch ge overheen werken zonder loon, maar zowel overheen verdringing van betaald werkgelegenheid plusteken dat schenkkan weer leiden totdat oneerlijke rivaliteit tussen bedrijven.”

Doorstromen zoals vaste werk

Zowel blijkt dat slechts eentje handjevol van den uitkeringsgerechtigden, diegene via WerkSaam worden gedetacheerd tijdens andere bedrijven, zowel feitelijk is doorgestroomd zoals eentje vaste werk plusteken dus uit den houvast kunnen. Overdijk: “Wij hebben misschien noch eentje volledig beeld omdat wij noch weten of den ontvangen kennisoverdracht van WerkSaam compleet is, maar den cijfers spreken voordat zichzelf. Ter trio klas tijdstip krijgen slechts 153 langdurig werklozen, van den 1482 uitkeringsgerechtigden diegene werken zonder loon, eentje contract van tenminste zes maanden waarbij zij normaal betaald wordt. Dan kun jou noch volhouden dat werken zonder loon eentje goede mogelijkheid biedt op eentje vaste werk. Intussen levert reeds dat kosteloos werkgelegenheid welnu poen op.”

Zekering Werken zonder Loon

Den FNV wil dat mensen zo snel mogelijk duurzaam, met betaald werkgelegenheid, uit den uitkering komen plusteken dat er eentje einde komt aan Werken zonder Loon. Den evaluatie van den Participatiewet ingevolge ie Sociaal Cultureel Planbureau liet reeds zien dat dit ingevolge den huidige werkmethode nauwelijks gebeurt. Ter den tijdstip van personeelsschaarste plusteken vóór corona kreeg plattelands slechts 1 procent van hun vaker werkgelegenheid.

Om: Nationale Zorggids