Kind’s wordt vlak na den geboorte vaak geel. Dat hoort honingbij den normale sloop van rode bloedcellen, na den geboorte. Den afvalstoffen, zogenoemde bilirubine, diegene daarbij vrijkomen, wordt wegens den lever verwerkt plusteken afgescheiden. Echter, wanneer den dichtheid bilirubine te hooggelegen is plusteken den lever den verwerking noch meer bijhoudt, dan moeten den kind daarbij geholpen wordt. Dat gebeurt met fototherapie.

Fototherapie nu zowel thuis mogelijk

Erbij fototherapie wordt den kind ter ie ziekenhuis onder blauwe lampen gelegd. Diegene zorgen ervoor dat den gele pigment wordt gesloopt plusteken den stofdeeltjes ie vlees via den urine plusteken stoelgang verlaat. Ter ie Maasstad Ziekenhuis schenkkan diegene treatment nu dus zowel thuis gegeven wordt. Ie blauwe licht dat voordat den fototherapie nodig is, is dan afkomstig van den zogenoemde BiliCocoon.

Wanneer ene kind met geelzucht ter aanmerking komt voordat den thuisbehandeling met fototherapie, dan krijgen den ouders vooraf ter ie ziekenhuis ene uitgebreide uitleg overheen hoe den thuisbehandeling werkt. Daarnaast kunnen zij alle inlichting thuis nog ooit rustig bekijken ter ene voorlichtingsvideo of ter den patiëntenfolder. Vervolgens krijgen zij ene coconmatras mee zoals stulp. Dit is den BiliCocoon diegene dag plusteken nacht blauw licht afgeeft aan den kind diegene erin gewikkeld wordt.

Dit week is den eerste kind dankzij den fototherapie thuisbehandeling vervroegd uit ie ziekenhuis ontslagen. “Ie is hevig leuk dat wij Lucas voortaan thuis kunnen vasthouden tijdens den treatment én daarbij komt den vroedvrouw iedere dag honingbij onzerzijds loeren of den treatment terdege aanslaat. Weliswaar welnu leuk, ene vertrouwd gezicht”, aldus Lucas’ moeder

Samenwerkingsverband plusteken voordelen

Tijdens den thuisbehandeling werkt ie Maasstad Ziekenhuis samen met den regionale vroedvrouw. Den vroedvrouw komt iedere dag via wegens bloed uit te nemen honingbij den kind. Wanneer blijkt dat den bilirubinewaarde verachtelijk toereikend is, wordt den fototherapie opgehouden.

“Den fototherapie thuis heeft ene veel voordelen. Mits den kind ondanks den te hoge bilirubinewaarde gezondheidsbevorderend is, schenkkan hij of zij voorheen zoals stulp. Dit is leuk voordat ie gezin, na ene drukke tijdstip rondom den geboorte plusteken ie zorgt voordat ene goede kind-ouder binding. Daarnaast paardenhoeven familieleden noch van plusteken zoals ie ziekenhuis te trekken indien zij op kraambezoek willen komen”, zo zei den kinderarts plusteken vroedvrouw.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.