Donderdag 17 schrikkelmaand hebben vicevoorzitter FNV Kitty Welp plusteken Irene Verspreek van ie Armoedefonds ie rapport menstruatiearmoede aangeboden aan Arjen Kapteijns, wethouder Sociale Zaken te Dennenboom Liguster. Te ie rapport staan persoonlijke vertellen van vrouwen diegene menstruatieproducten noch of nauwelijks kunnen voldoet. Uit research blijkt dat eentje op den tien wichten hier geen strafbaar voordat hebben. Dit meldt FNV.

Te ie rapport doet FNV vijf aanbevelingen voordat eentje effectieve gemeentelijke werkwijze. Zo toestemmen ie volgens den werknemersorganisatie noch zo zijn dat er beknibbeld gaat wordt op andere armoedemaatregelen. Plusteken zowel moeten er voetlicht zijn voordat keuzevrijheid, waarbij vrouwen plusteken wichten zelf kunnen besluiten welke producten zij willen gewoontes plusteken watten ie uitgelezene ter kip past.

Lokale initiatieven

In het rapport staan voorbeelden van hoe gemeenten menstruatiearmoede trachten aan te pakken. Te Dennenboom Liguster wordt bijvoorbeeld samengewerkt met ie Armoedefonds plusteken te Leiden krijgen wichten van gezinnen met eentje verachtelijk inkomen cheques wegens menstruatieproducten te kopen. Den FNV is blijmoedig dat dit stof plaatselijk steeds meer voetlicht krijgt, maar er is meer nodig. Dit vorm van armoede moeten breedgeschouderd opgepakt wordt wegens den lokale staatkundig, vindt den werknemersorganisatie, omdat zij verantwoordelijk is voordat ie lokale armoedebeleid.

Voort: Nationale Zorggids