Verbinding met buurt dankzij kunst- plusteken cultuuractiviteiten

’Den overheid wil dat senioren zo lang mogelijk thuis woon. Dat lukt eenzaam indien zij vitaal plusteken actief blijven. Preventie is dan fundamenteel. Vanuit diegene veronderstelling startten wij te 2015 met Florence Actief. Wij organiseren activiteiten voordat vitale 60-plussers diegene hun treffen, plusteken daardoor meebetalen aan hun welbevinden. Dan kun jouw denken aan toneelspelen, den salsa dansen, gitaar spelen, zingen te ene zangkoor, breien … noem maar op. Mensen kunnen zichzelf inschrijven voordat ene club waar zij leeftijdgenoten met dezelfde passie ontmoeten. Dat gebeurt steevast onder begeleiding van ene professionele leraar, zoals ene muzikant, kunstschilder of ene professionele fotograaf. ‘

Toekomstige zorgvraag 

‘Vitale 60-plussers hebben Florence noch nodig. Weliswaar is ie prettig indien zij onzerzijds kennis. Mits er dan welnu uiteindelijk ene zorgvraag is, weten zij waar zij terecht kunnen. Daarbij is ie prettig indien mensen te hun inherent clubje actief kunnen blijven.’

Wetenschap

‘Den ondergrond van Florence Actief ligt te den wetenschap. Uit research van Joris Slaets, hoogleraar ouderengeneeskunde, blijkt ene zwachteling tussen kwetsbaarheid plusteken welbevinden. Vanwege te investeren te welbevinden, kun jouw kwetsbaarheid uitstellen. Mensen hebben straks plusteken minder zorg nodig.’  

Veelbetekenend zijn

‘Mensen willen ertoe exporteren. Mits zij werken, gaat dat haastigheid vanzelf. Zij wordt waargenomen plusteken krijgen toegeving, waardering plusteken wedde. Mits zij uitvallen met werken, verandert dat, nipt indien hun sociale leven. Mensen zien hun collega’s noch meer, den nageslacht zijn ie stulp uit. Zij vallen makkelijk te ene gat. Uit research blijkt dat ene actief leven dan fundamenteel is. Verschillend krijgen zij hierbinnen twee schooljaar serieuze kwaaltjes waarvoor zorg nodig is.’ 

Communicatie

‘Onze doelgroep woont zelfstandig te den wijken rondom onze zorginstellingen, dus wij kennis hun noch. Wij doordringen hun via sociale media plusteken via advertenties te lokale huis-aan-huisbladen. Zowel mond-op-mondreclame werkt. Daarnaast verzenden wij persberichten ter optredens plusteken exposities. Dan vragen wij bijvoorbeeld den wethouder wegens den uiteenzetting te openen plusteken nodigen wij stamhuis plusteken gasten uit. Dat leidt totdat toegeving plusteken nog meer promotie. Daarbij vertalen wij positief. Wij zeggen dus noch ‘Ben jouw eenzaam, kom dansen’ maar ‘Immer hoewel den salsa willen dansen? Schrijf jouw snel te want wij gaan weer par.’

Doelwit

‘Alle activiteiten zijn vrijblijvend, maar wij werken zowel aan ene mikpunt, zoals ene uiteenzetting of ene spelen. Zo trad den Florence Rockband vorig schooljaar op ter Parkpop, ene beroemd Haags festival. Plusteken den Florence Swingband speelde onder meer te ie Olympisch Stadion te Mokum. Ginder ben ik ontiegelijk trots op.’

Financiering 

‘Activiteiten kosten poen. Onze middelen komen voordat ene fundamenteel percentage uit fondsen plusteken subsidies. Daarnaast vereffenen mensen ene inherent bijdrage, veelal viertal totdat tien euro vanaf lesuur, onderschikkend van den materiaalkosten. Watten zowel helpt is dat ene tal van onze bands zo wasgoed is, dat zij poen verdienen met spelen. Ginder vereffenen wij dan bijvoorbeeld den leraar van. Zo kunnen wij steeds huis onze inherent pantalon temporiseren. Uiteindelijk willen wij dat elke club op inherent poten staat. Dan exporteren wij ene stapje terug plusteken gaan met ene nieuwe club aan den slag.’ 

COVID-19

‘Waarna Nederland op slot ging wegens COVID-19, stopten den activiteiten te onze zorginstellingen. Wij zijn op zoek getogen zoals alternatieven. Zo had ene theater te den buurt vierkante meters zonder gas; wij hadden deelnemers zonder ruimte. Wij zagen dat wij elkander konden promoten, maar ie vrijhouden van ene gebouw kost natuurlijk poen. Dat wasgoed ene verkeersknelpunt. Precies waarna belde ZonMw. Wij zijn ene van den praktijken waar zij research zoals exporteren. Zij wilden hun research veeleer noch stilleggen plusteken faciliteerden daarom den ruimte. Daardoor kunnen viertal van onze bands repeteren te den theater. Plusteken er zijn meer oplossingen wegens activiteiten voort te permitteren gaan. Zo zenden wij onze brei-oma’s wol plusteken patronen zodat zij zelf aan den slag kunnen. Plusteken onze zangkoren repeteren op veilige afstand. Somwijlen is ie even slikken. Te november ging den theater twee weken sluit voort restricties van ie kabinetkast. Dan ligt alles stilzwijgend. Ginder willen wij onzerzijds ter wegleggen.’

Toekomst 

‘Florence Actief heeft zichzelf den afgelopen vijf schooljaar gestructureerd op vitale 60-plussers. Nu loeren wij zowel watten wij mensen te onze zorglocaties kunnen bieden, zoals mensen met dementie. Hierbij maken wij verbinding. Den Florence bands voetstappen bijvoorbeeld op te onze locaties. Zo trachten wij den doelgroep te verbreden. Vanwege dat centraal te coördineren, kunnen wij den krachten van onze locaties bundelen. Zo versterken wij elkander.’ 

Meer kennisoverdracht? Lees overheen Florence Actief, bekijk filmpjes van activiteiten of mail martin.oosterheert@florence.nl 

Voordat meer kennisoverdracht overheen kunst plusteken ouderen kun jouw voeling opvangen met LKCA, ingridsmit@lkca.nl of met angelavandijk@lkca.nl. 

Kiek’s voort Alex Schröder