Zeker te dit onzekere coronatijd, is ie fundamenteel wegens getraind te blijven. Bewegen helpt daarbij. Hoewel ie seizoen wisselt plus ie weer slechter wordt, zijn er zowel mooie dagen met zon. Wandelen is dan ene heerlijke verzetje.

Wandelen te jij inherent buurt

Wandelnet introduceert #rondjelopen. Ter jij inherent buurt wandelen, uiteraard te den richtlijnen van ie RIVM (vasthouden 1,5 m afstand plus vermijd toeloop). Ene rondje stevenen vanuit stulp, te den regio of vanaf jij vakantieadres, is te veel gevallen prima mogelijk.

Ie is eenvoudig wegens via den routeplanner zelf ene route te maken, of tactvol ene bestaande rondwandeling te jou te den buurt. Voorts vind jij op dit pagina tips wegens ene rondje te stevenen overheen LAW’s plus streekpaden.

Meer oplezen: https://www.wandelnet.nl

Blijf zo nu te voortbeweging met den Ommetje-app

  •  Wandelen verstrekken energie, helpt te onthaasten plus verbetert jij creativiteit
  •  Met den Ommetje-app kun jij weliswaar samen wandelen
  •  Elke dag ene ommetje maken is wasgoed voordat jij hersenen
  •  Neuropsycholoog Erik Scherder verstrekken interessante hersenfeitjes

Den app ‘Ommetje’ is ontwikkeld doorheen den Hersenstichting plus vacant op zowel Android mits iPhone. 

Download de app

Beweeggids voordat mensen met dementie

Kenniscentrum Sport plus Bewegen ontwikkelde den Beweeggids voordat mensen met dementie. 
Den beweeggids verstrekken handvatten wegens ouderen met dementie op verschillende wegen te stimuleren meer te bewegen. Bewegen heeft namelijk ene positief effect op den kwaliteit van leven plus op den zelfredzaamheid van ouderen. Met kleine beweegmomentjes is er intact watten meer voortbeweging te den dag te krijgen.

Nieuwe oefeningen 

Ter den week van dementie krijgt den Beweeggids voor ouderen met dementie ene nieuwe oefenserie erop: Oefenserie Stevig op den poten.  Ene serie met oefeningen diegene zichzelf richt op beenkracht, evenwicht plus mobiliteit. Den oefenserie is makkelijk (thuis) te verrichten, mits mantelzorger, gezin of professional. Ingevolge dit oefeningen regelmatig (samen) te verrichten verbeter jij o.a. ie verering plus stevenen. Hierdoor kun jij veilig plus vertrouwd blijven wandelen met jij partner/vader/moeder met dementie.

Professor Erik Scherder plus bewegingsagoog Myron Hamming zei hier meer overheen. 

Bekijk de beweeggids dementie

Voetlicht voordat mekaar

‘Betekenisvolle relaties zijn veel belangrijker voordat den kwaliteit van leven dan praktische werkster, zoals ene maaltijdvoorziening of verzorging.’ Hoogleraar Anja Machielse vertelde hierover tijdens ene leergemeenschap van BeterOud. Vanuit dit visie porties deelnemers tips wegens meer voetlicht te geven. Hoe kun jij omgaan met mensen diegene maar weinig contacten hebben? 

Tips tegen verlatenheid te ouderen

​Veel ouderen blijven afstand liefhebben plus gaan noch veel den deur uit. Hiermee neemt ie risico op vereenzaming toe. Cliëntenbelang Mokum ging met ouderen zelf te gesprek wegens te vragen watten hun ervaringen plus willen zijn. Ginder kwamen 10 tips uit.