Equipe de Ventoux is ontwikkeld onderbrak zorgorganisaties Koraal plus Pluryn. Lopend zes maanden wielrijden den jongeren ter ene vaste menigte meerdere omdraaien vanaf week. Den jongeren wordt onderbrak buddy’s begeleid. Ie grootste gedeelte van den buddy’s bestaat uit mensen diegene noch ter den zorg werken. Samen vormen ze ene fietsduo waarbij den buddy den junior aanmoedigt plus ginds waar nodig ondersteund. Deelnemers zijn jongeren van 12 totdat plus met 23 schooljaar. Zij hebben ene licht verstandelijke restrictie plus gedragsproblemen zoals agressie, overactief rijrichting plus ongehoorzaamheid.

Equipe Mont Ventoux is ene erkende tussenkomst. Heb jij zowel ene tussenkomst diegene terdege werkt plus zullen je willen dat meer mensen ginds gewoonte van maken? Laat jouw tussenkomst dan zowel erkennen plus opvangen ter den Databestand Interventies.

Wil jouw organisatie wellicht meespelen met Equipe Mont Ventoux? Neem dan voeling op met equipemontventoux@koraal.nl.

 

Ga naar de equipe Mont Ventoux

Meer weten

Bekijk ie voorwerp Equipe Mont Ventoux van ‘WijZijnLimburg. Of den video ‘Samen zoals den top’:

Deelnemers geven zichzelf op

‘We zijn ene twee schooljaar geleden begonnen met 34 deelnemers’, vertelt projectleider John Schefer van Koraal. ‘Te ie tweede schooljaar waren dat er ofschoon 120 plus vanaf ie derde schooljaar 400. We hoefden geen jongeren overheen te halen. Zij gaven zichzelf welnu op plus vroegen zowel weer aan anderen of ze mee wilden exporteren. Vaak zijn dit jongeren nooit op verloftijd geweest. Voordat hun is ie beklimmen van den Mont Ventoux dan zowel ene unieke belevenis.’

Onderdeel van ondersteuningsplan

Weliswaar is ie programma meer dan toewerken zoals ene fietsvakantie inclusief. Uit research blijkt dat meespelen aan ie programma ie zelfvertrouwen van den jongeren vergroot. Zowel krijgen den jongeren ene sollicitatiegesprek plus maken ze leerdoelen. Bijvoorbeeld: ‘Ik wil minder snel laaiend wordt.’ Zo schenkkan ie zowel prima onderdeel zijn van ie ondersteuningsplan.

Positieve voetlicht plus nieuwe contacten

Ie welslagen van den werkwijze? John: ‘Alle jongeren krijgen dezelfde rijwiel plus dezelfde kleren. Dit zorgt ervoor dat deelnemers zichzelf identiek voelen aan elkander. Wanneer ze wielrijden onderbrak den buurt krijgen ze veel positieve voetlicht onderweg. Mensen thuisbrengen hun plus moedigen ze aan. Zowel geven veel mensen uit den buurt zichzelf op mits buddy. Normaal gesproken krijgen dit jongeren vooral negatieve voetlicht. Bijvoorbeeld mits ze betrokken zijn geweest via ene opstootje ter den buurt. Den jongeren komen daarnaast zowel met veel anderen ter voeling. Ze vergroten zo hun netwerk.’

‘We gaan identiek met elkander wegens’

Voorts werkt ie terdege mits dit jongeren ooit op ene andere methode benaderd wordt. John: ‘Dus noch inclusief maar vanuit den rol van therapeut. Of vanuit ene zorgverleden. Maar van wielrijder totdat wielrijder. Zo ontvang je somwijlen meer te horen dan ene junior zullen zei ter den werkkamer van ene therapeut. Te zo’n fietsteam gaan we identiek wegens met elkander. Weliswaar hebben we welnu watten simpele afspraken plus regels. Ie is bijvoorbeeld wederrechtelijk wegens wijngeest of drugs te tradities.’

Positief voordat verhouding tussen pa plus junior

John herinnert zichzelf deelnemers voordat wie Equipe Mont Ventoux veel heeft betekenen. ‘Zo hadden we ene junior met ene spierziekte. Ie duurde even voordat hij kon wielrijden. Zowel had hij gedragsproblemen. Zijn ouders waren met hem op verloftijd. Ze moesten weer terugkeren omdat hij onhanteerbaar bleek. Waarna is hij gaan meespelen met Equipe Mont Ventoux. Zijn vader is meegegaan mits vrijwilliger. Ie wielrijden is voordat hun tijdelijk ene gezamenlijke hobby werd. Zo samen den top van den Mont Ventoux doordringen, heeft hun verhouding sterker vervaardigd. Plus zijn spierstelsel zijn onderbrak ie wielrijden sterker werd.’

‘Eén participant verkocht drietal keer zijn rijwiel’

Dat betekent nog noch dat er geen uitdagingen zijn. John: ‘Ene participant heeft bijvoorbeeld diegene drietal keer zijn rijwiel verkocht. Dat is natuurlijk noch den bedoeling. Weliswaar zijn we gaan loeren zoals den behoefte achter ie rijrichting. Den junior had autisme, vond ie daardoor eng. Hij wilde zichzelf uit den situatie redden onderbrak eruit gezet te wordt. Dat rijrichting wasgoed hij namelijk zo gewoon. Precies onderbrak hem er noch uit te zetwerk, konden we iets doorbreking. Daarna hij nog twee keer zonder problemen mee geweest. Zo gaan we via alle jongeren steeds weer uit van mogelijkheden.’

‘We exporteren dit mits team’

Den uiteindelijke bestijging blijft dan weliswaar den uitgelezene belevenis. John: ‘Mits jongeren noch meer kunnen, wordt ze onderbrak anderen gestoten. We exporteren dit met z’n allen. Precies op diegene laatste momenten komen er veel emoties via den jongeren los. Ze verkrijgen zowel iets ter zichzelf. Ik vind ie immer smaakvol wegens te zien watten ie met den jongeren doet. Dan voel ik me erkentelijk dat ze onzerzijds hebben toegelaten ter hun levens. Plus dat we daardoor iets voordat hun hebben kunnen bezegelen.’