Veiliger wielrijden totdat je 100ste

Kloppend daarvoor is ie landelijke programma ‘Doortrappen’ te ie leven geroepen. Doortrappen heeft den ambitie dat ouderen zo lang mogelijk (veilig) blijven wielrijden. Den oudere Nederlandse wielrijder is overheen ie generaal eentje vitaal persoon diegene reeds jarenlang fietst. Naarmate men papa wordt, schenkkan ie uitsluitend watten lastiger wordt wegens dit veilig te blijven doet. Met den jaren wordt onze ogen slechter, onzerzijds vlees stijver plusteken reageren we trager. Zowel te onzerzijds opperhoofd verandert er iets waardoor ie moeilijker wordt wegens meerdere handelingen tegelijkertijd te verrichten.
 
Ie programma Doortrappen biedt den ouderen zelf oefeningen, ideeën plusteken tips wegens veilig(er) te blijven wielrijden. Hierbij staat veiligheid noch centraal, maar wordt dit waargenomen mits eentje randvoorwaarde. Wegens bijvoorbeeld te kunnen blijven wielrijden zoals yoga-les, inkopen te kunnen blijven doet plusteken vrienden plusteken geslacht te kunnen blijven opzoeken. Tegenstelling: inclusieve mobiliteit; zorgen dat iedereen mee schenkkan blijven doet met den vennootschap.

Den methode

Ter veel provincies plusteken gemeenten is Doortrappen reeds actief, waaronder te den Vervoerregio Mokum. Ter den vijftien gemeenten van den Vervoerregio Mokum plusteken den zeven stadsdelen te den gemeente wordt Doortrappen ingezet te samenwerkingsverband met lokale vrouwen. Met eentje schakelbord online strijd wordt onder andere fietstips plusteken FietsFit-oefeningen onder den voetlicht gebracht. Noch belerend, maar immer vanuit eentje enthousiaste plusteken positieve insteek. Zowel wordt ie lokale netwerk rondom den oudere ingezet, zoals fysiotherapeuten, fietsenmakers plusteken ouderenverenigingen. Dit lokale vrouwen verspreiden noch uitsluitend den signaal van Doortrappen, maar mede-organiseren zowel leuke Doortrappenactiviteiten. Zowel den komende tijdsperiode staan er allerlei leuke activiteiten gepland, zoals eentje FietsFestival, fietsgroepen plusteken beweeglessen. Ie regionale Doortrappen-team ondersteunt lokale vrouwen te tactiek, communicatie plusteken (communicatie)middelen.

Watten levert Doortrappen op?

Ie programma Doortrappen richt zichzelf zowel op den bewustwording van veilig wielrijden mits gedragsverandering met laagdrempelige interventies plusteken maatregelen. Ie is van gewichtigheid wegens voorgoed voetlicht te vestigen op den oudere doelgroep, hun vitale leefstijl plusteken rouwbeklag aan ie verkeer. Dit doet je noch uitsluitend met eentje strijd, maar uitgerekend zowel vanwege den netwerken rondom den ouderen te betrekken ter den methode plusteken signaal. Voort ze te enthousiasmeren zelf met ie programma aan den slag te gaan plusteken ze hierin te ondersteunen. Zo schenkkan Doortrappen eentje onderdeel wordt van den geïntegreerde zorg plusteken welzijn van ouderen.

Zelf aan den slag

Mits professional te den zorg/welzijn, sport, cultuur of ouderenparticipatie kun je zelf aan den slag met ie programma Doortrappen. Op Doortrappen.nl vind je handige fietstips wegens veilig te blijven wielrijden, FietsFit-oefeningen diegene toe te stappen zijn te eentje beweegles of gesprekskaarten waarmee je op eentje laagdrempelige methode met ouderen te gesprek schenkkan gaan.

Samen penetreren we meer

Ter veel gemeenten is Doortrappen reeds actief plusteken werkt ie regionale/lokale Doortrappen-team samen met lokale vrouwen wegens ouderen te penetreren. Kijk op www.doortrappen.nl/per+gemeente/ of Doortrappen te jouw gemeente reeds actief is.
 
Ben je actief te gemeente Mokum of één van den andere 14 gemeenten van Vervoerregio Mokum plusteken wil jij jezelf bijdoen mits partner of ben je nieuwsgierig zoals eentje mogelijke samenwerkingsverband? Doortrappen denkt graag met je mee. Neem voeling op via doortrappenregioamsterdam@gmail.com of hoog met den regiocoördinator Onno den Vries via 06 – 14 38 96 68.