FBZ heeft eentje kort geding aangespannen tegen Pensioenfonds Zorg plusteken Welzijn (PFZW) wegens ervoor te zorgen dat den vakcentrale voordat zorgprofessionals te 2022 vertegenwoordigen blijft te ie bestuur. PFZW besloot vroeger ie bestuur te verminderen, waardoor FBZ vanaf 1 januari 2023 eentje bestuurszetel moeten gaan porties met NU’91. Voordat ie schooljaar 2022 is echter niets geregeld, terwijl FBZ kloppend 2022 eentje cruciaal schooljaar te den overgang zoals ie nieuwe pensioenstelsel vindt.

Ie pensioenfonds vindt dat den FBZ onderwerpen schenkkan invoegen te den Makelaarsprovisie Arbeidsvoorwaarden Pensioenen (CAP), eentje makelaarsprovisie van werkgevers plusteken werknemers waarin inhoudelijke keuzes wordt uit-onderhandeld. FBZ vindt dit te pover. “Voordat den overgang zoals ie nieuwe pensioenstelsel is 2022 eentje cruciaal schooljaar”, zegt voorzitter Maarten Faas te eentje nieuwsbericht. “Belangrijke keuzes overheen ie soort pensioencontract wordt dit schooljaar plusteken start volgend schooljaar geproduceerd. Ie bestuur moeten loeren of alle belangen inderdaad zijn meegewogen.”

Tegemoetkoming

“Plus ie PFZW-bestuur conclusie zowel overheen zaken waar den makelaarsprovisie van sociale vrouwen noch overheen gaat, bijvoorbeeld overheen den wijze waarop gecommuniceerd wordt zoals den deelnemers plusteken overheen eventuele subsidie voordat groepen werknemers voordat wie den overgang zoals ie nieuwe pensioenstelsel slecht uitpakt. Ie schenkkan noch zo zijn dat te zo’n important schooljaar den achterban van FBZ noch te ie bestuur vertegenwoordigen is. Zeker omdat onze achterban vanwege geen enkele andere sociale partner vertegenwoordigen wordt.”