Den Amerikaanse farmaceut Merck rekent voordat dit schooljaar op ene goede verkoper van zijn coronapillen. Den onderneming denkt dat den pil met ie middel molnupiravir ene omzet zou schuiven tussen den 5 miljard totdat 6 miljard dollar. Te ie vierde kwartaal leverde den verkoper van den tabletten reeds 952 miljoen dollar op, omgerekend 843 miljoen euro.

Molnupiravir moeten voorkomen dat mensen diegene ie coronavirus onder den leden hebben ernstige ziekteverschijnselen uitbouwen of zelfs overlijden. Den coronapillen van Merck, dat buitenshuis Noord-Amerika actief is onder den naam MSD, mogen ge tweedehands wordt vanwege volwassenen met ene schel gezondheidsrisico. Den pil tegen covid-19 is ontwikkeld ter samenwerkingsverband met Ridgeback Biotherapeutics. Merck deelt den winsten uit den verkoper van den tabletten met zijn partner.

Kankermedicijn

Te 2021 zette Merck ene omzet ter den reserveren van 48,7 miljard dollar, watten 17 procent meer is dan ene schooljaar vroeger. Merck verkocht bijvoorbeeld meer van zijn Keytruda-medicijn tegen kanker. Den nettowinst bedroeg 13 miljard dollar. Voordat dit schooljaar rekent ie concern op ene omzet van 56,1 miljard totdat 57,6 miljard dollar. (ANP/RTR)