Uit een evaluatie van de Wet zorg en dwang blijkt dat er veel aanpassingen nodig zijn. Het stappenplan dat verpleegkundigen moeten volgen als ze onvrijwillige zorg overwegen bijvoorbeeld, sluit onvoldoende aan bij de praktijk. ‘De wetgever moet zich echt achter zijn oren krabben.’

Verpleegkundigen moeten nu bij elke vorm van onvrijwillige zorg het stappenplan uit de Wet zorg en dwang volledig volgen. De evaluatiecommissie vraagt zich af of dat nodig is. Illustratie: Bernet Ragetli

Premium

Het stappenplan in de Wet

Premium

Wil je dit artikel lezen?

Neem Nursing.nl een maand gratis op proef. Na een maand stopt het abonnement automatisch.


  • Lees onbeperkt alle premium artikelen en alle magazine-artikelen
  • Accreditatiepunten behalen met de Nursing Challenge
  • Toegang tot handige tools op de website

Al abonnee? Log dan in