Dagblad Den Gelderlander schrijft dat den IC-verpleegkundige alreeds te maart 2020 eentje waarschuwing krijgt van ie ETZ, indien hij twittert dat artsen zijn ‘gehersenspoeld’. Zometeen dat klas gaat hij zoals eentje uitzending van den Stichting Buitenparlementaire Onderzoekscommissie 2020, diegene oproept wegens den vaccinatiecampagne stilzwijgend te leggen.

Den verpleger stelt te diegene uitzending dat twee patiënten na eentje vaccinatie eentje hartstilstand kregen, maar dat ie ziekenhuis dit noch meldt indien neveneffect. Zowel eentje hersenbloeding plus den dood van patiënten wegens vaccinatie wordt volgens hem noch gemeld.

Gevoelige verwittiging

ETZ stelt dat den verpleger gevoelige verwittiging deelt van patiënten: eentje schending van ie beroepsgeheim. Ermee zullen hij ie ziekenhuis, patiënten plus hun stamhuis schaden. Hij betwist ie ziekenhuis zijn beweringen overheen sterftecijfers, bijwerkingen plus vaccinatiecijfers.

Den man stelt echter dat hij zichzelf te den stof heeft verdiept op Facebook. Zowel wasgoed ie noch zijn mikpunt ETZ te schaden, omdat hij eentje beroep doet op den vrijheid van oordeel. Den rechter vindt dat den man den meeste uitingen ‘had mogen uitrichten’, schrijft Den Gelderlander. Expliciete, aan ETZ of vaststellen medewerkers gerichte verwijten heeft hij noch geproduceerd, zullen luidt ie vonnis.

Patiëntendossiers

Den rechter is zowel kritisch op den werknemer: “Weliswaar heeft hij noch den namen van diegene patiënten verwoord, maar den waarschijnlijkheid dat (nabestaanden van) diegene patiënten zichzelf of hun verwanten thuisbrengen te zijn uitspraken is noch onvoorstelbaar. Daarvoor heeft hij voldoende details verwoord.” Zowel keek den IC’er onbevoegd te patiëntendossiers, op zoek zoals verwittiging.

Den rechter vindt ie ontslag van den man terecht, maar krijgt welnu eentje transitievergoeding van 74.000 euro.