Zorgprofessionals op den IC optimaal ondersteunen ingevolge collega’s plusteken technologie. Dat is ie doelwit van den ‘IC van den toekomst’ waar Erasmus MC, Maastricht UMC+ plusteken Treant Zorggroep aan werken. Ie project is opgezet vanuit den datahub diegene Erasmus MC recentelijk opende.

Afgelopen week openden Ronnie van Diemen (directeur-generaal curatieve zorg VWS) plusteken Stefan Sleijfer (penis raad van bestuur Erasmus MC) den Datahub van Erasmus MC. Dat moeten eentje inspiratieplek zijn wegens te werken aan data-gedreven zorg. Hard nodig volgens den initiatiefnemers, overmits den vraag zoals (complexe) IC-zorg stijgt plusteken ie tekort van gekwalificeerd IC-personeel oploopt. “Ie doelwit van den Datahub is wegens datagedreven zorg schaalbaar plusteken klinisch toepasbaar te maken, met behoud van den menselijke makker”, licht Erasmus MC toe op den inherent webstek.

Eerste project

Den ‘IC van den toekomst’ is ie eerste project dat vanuit den Datahub is opgezet. Ongeacht Erasmus MC exporteren zowel Maastricht UMC+ plusteken Treant Zorggroep eraan mee. Ie doelwit is wegens eentje IC te uitbouwen waar zorgprofessionals optimaal wordt ondersteund ingevolge collega’s plusteken technologie. “Gegevens wordt ontsloten uit den verschillende systemen plusteken mensgerichte innovaties wordt ingezet wegens den werkdruk van den zorgprofessional te verlagen”, schrijft Diederik Gommers van Erasmus MC te eentje bewering hierover op LinkedIn.