Er moeten volgens de raad dan zowel aanvullend wetenschappelijk research gedaan wordt zoals de ziekte, wegens redenen plusteken risicofactoren van langdurige Covid te achterhalen. Monitoring van de zorg van langdurige Covid-patiënten is van bij, stelt de Gezondheidsraad te eentje raad aan de minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers.

Mensen met langdurige Covid hebben vaak last van vermoeidheid, kortademigheid, migraine, vergetelheid, reukverlies, hartkloppingen, spierpijn plusteken angstklachten. De klachten kunnen somwijlen maandenlang voortduren, ofschoon is ie mogelijk dat dit na eentje tijdstip minder wordt. Wegens van langdurige Covid te spreken willen de klachten minstens drietal maanden voortduren.

Alle leeftijden

Mensen van alle leeftijden kunnen ie syndroom krijgen. Welnu benadrukt de raad dat research zoals klachten te koters lastiger schenkkan zijn, omdat diegene wegens hun ouderdom noch steevast terdege te bevragen zijn.

De Gezondheidsraad baseert zichzelf vooral op wetenschappelijk research zoals de eerste gevallen van langdurige Covid, zowel welnu Long Covid of ie post-Covid-syndroom medegedeeld. Van mensen diegene recenter Covid-19 kregen, is nog noch toereikend beroemd overheen de klachten op de langere termijn. Zowel of vaccinatie helpt tegen ie oplopen van ie syndroom is noch terdege te zeggen. Vaccinatie helpt tegen ie oplopen van corona plusteken ermee zowel tegen langdurige Covid, maar of eentje vaccinatie zowel beschermt tegen ie syndroom indien iemand ondanks zijn of haar vaccin tóch ziek wordt, is vaag.

De raad zowel weet noch hoe vaak mensen langdurige Covid krijgen, omdat ie research hiernaar nog loopt.

Ingevolge: ANP