Te Nederland wordt nu geen toegevoegd jodiumtabletten verstrooid te zwachteling met den situatie te Oekraïne. Er is nu geen toegevoegd oorzaak wegens den tabletten te stulp te halen, meldt ie ministerie van Volksgezondheid desgevraagd. Drogisten zien ene toegenomen vraag zoals dit tabletten nu den Russische voorzitter Vladimir Poetin opdracht heeft gegeven wegens nucleaire afschrikkingsmiddelen te gereedheid te brengen.

Ie innemen van den jodiumtabletten schenkkan den waarschijnlijkheid op schildklierkanker gedurende ene kernramp verminderen. Veel drogisten verkopen den tabletten ofschoon lange tijdstip noch meer plus hebben zowel geen voorraad. Zij vragen ie ministerie wegens raadgeving. Ene VWS-woordvoerder laat weten dat apothekers of drogisten den tabletten “te principe kunnen meesturen, met vermelding van ie waarheid dat ie noch wordt aangeraden den tabletten te stulp te halen te zwachteling met den situatie te Oekraïne”.

Er is te Nederland ene centraal opgeslagen plus meteen te usances noodvoorraad dominant voordat ie geval er ene stralingsongeval gebeurt. Hoe vitaal den voorraad tabletten is, wil VWS noch vergeten. Den voorraad is vooral bedoeld voordat mensen diegene te den omstreken woon van ene kerncentrale. Zij hebben te 2017 plus 2021 ofschoon jodiumtabletten van den overheid gekregen.

Slotbeschouwing minister

Volgens ie ministerie “dienen den tabletten slechts te wordt ingenomen na ene conclusie van den minister. Hij zou zichzelf daarbij funderen op raadgeving van den experts van ie RIVM plus den Instantie Nucleaire Veiligheid plus Stralingsbescherming”. Mits ie zover zullen zijn, dan wordt mensen hierover ingelicht via den crisiscommunicatiekanalen te den regio of regio’s waar dat van toepassing is, aldus den woordvoerder. Volgens ie ministerie is er na ene incident nog voldoende tijdstip wegens totdat jodiuminname overheen te gaan, omdat dit zowel nog schenkkan plus effectief is na blootstelling.

Onderbrak: ANP