‘Equipe Mont Ventoux is ene tussenkomst voordat jongeren met ene licht verstandelijke restrictie plusteken gedragsproblemen. Samen met ene tal andere jongeren plusteken hun buddy wielrijden zij ene tal omdraaien vanaf week ter voorbereiding op den bestijging van den Mont Ventoux te Frankrijk. Na vrijwel 6 maanden gaan zij dan diegene Mont Ventoux feitelijk beklimmen’, vertelt Evelien.

Waarom is den tussenkomst ontwikkeld? 

‘Equipe Mont Ventoux is ontwikkeld omdat er uitgestrekte behoefte wasgoed aan ene tussenkomst diegene zichzelf noch richt op den problemen van jongeren maar uitgerekend op hun krachten plusteken mogelijkheden.’

Hoe werkt den tussenkomst?

‘Den tussenkomst heeft ene buddy-systeem waarbij elke junior gekoppeld wordt aan ene buddy. Met diegene buddy wielrijden zij hun trainingen plusteken toertochten. Diegene is ene belangrijke toeverlaat plusteken toeverlaat lopend ie hele veranderingsproces, maar zowel tijdens den bestijging te Frankrijk. Omdat jongeren natuurlijk veel fysieke uitdagingen tegenkomen maar zowel mentale uitdagingen, speelt den buddy erin ene belangrijke rol.’

 

Met toeverlaat van m’n buddy heb ik ie gehaald – Delano

 

Watten heeft den cliënt aan den tussenkomst?
‘Den tussenkomst is ontwikkeld wegens ie zelfvertrouwen van jongeren te vergroten plusteken hun sociale vaardigheden te vergroten. Wegens ermee uiteindelijk den gedragsproblemen te toestaan verminderen. Wij zien dat jongeren intact trots zijn op watten zij doordringen tijdens den bestijging van Mont Ventoux plusteken ie hele traject daarnaartoe. Plus watten zowel intact smaakvol is wegens te zien is dat alle mensen wegens den junior heen, dus hun buddy’s plusteken den begeleiders er samen met den junior ene fantastische ervaring van maken diegene den jongeren lopend hun leven noch meer zullen vergeten.’  

Hoe vermag iemand stichten met den tussenkomst?

‘Verwittiging overheen den tussenkomst is te vinden te de interventie databank van Vilans. Daarheen is zowel te vinden dat er ene handboek is voordat trainers plusteken buddy’s waarin ie veranderingsproces plusteken den werkwijze wordt uitgelegd.’