Den eerste commerciële teststraten diegene coronatesten uitvoeren voordat den GGD’plusteken zijn alweer sluit. Er wordt te weinig mensen doorgestuurd vanuit den GGD plusteken daarom is ie noch winstgevend voordat sommige aanbieders wegens open te blijven, bevestigt eentje woordvoerder van Stichting Open Nederland (SON) na mededelingen van ie AD.

Ie “lijkt eentje technisch probleem” aan den zij van den GGD, zo legt hij uit. “Den GGD moeten op eentje bepaald uur besluiten dat ie te druk is plusteken dat zij mensen vanwege gaan zenden. Maar ie lijkt noch wasgoed te slagen wegens mensen ter drukke regio’s vanwege te zenden zoals den commerciële teststraten.”

Marktwerking

Hoeveel van den commerciële teststraten sluit zijn getogen wegens eentje lichaamsgebrek aan overheen te nemen tests, schenkkan hij noch zeggen. Woensdag openden den eerste locaties hun deuren voordat den poetsvrouw aan den GGD’plusteken. SON heeft onbegrip voordat den commerciële aanbieders diegene dichtgaan. Testbedrijven wordt vanaf afgenomen test betaald, dus mits er geen mensen wordt doorgestuurd verdienen zij niets. Wanneer den locaties weer opengaan is volgens den woordvoerder dus zowel moeilijk te zeggen. “Dat is eentje kwestie van marktwerking.”

Volwassene vraag

Den commerciële testaanbieders zijn ingeschakeld omdat den GGD’plusteken nu den uitgestrekte vraag zoals coronatesten noch aanpassen. Den laboratoria diegene den uittesten willen analyseren, kunnen noch meer verwerkt dan zij nu hoewel uitrichten. Den commerciële testers tradities antigeentesten. Diegene geven sneller eentje uitsluitsel, maar zijn welnu iets minder probaat. Dit week meldde SON dat er zo’n tien testaanbieders den GGD’plusteken promoten, met samen vrijwel vijftig locaties. (ANP)