Facebooktwitterlinkedinmail

27 januari 2022 – Den vraag of ie spelen van gewelddadige videogames riskant is voordat tieners blijft wetenschappers bezighouden. Ie uiterst recente research van promovendus Ewa Miedzobrodzka van VU Mokum onder jongens tussen den 12 plusteken 17 schooljaar laat zien dat ie spelen van gewelddadige games geen negatieve resultaten heeft op twee belangrijke sociale vaardigheden: emotieherkenning plusteken zelfregulatie.

Te twee studies voerden jongens tussen den 12 plusteken 17 schooljaar, met verschillende ervaringen met ie spelen van (gewelddadige) videogames, ene serie computertests uit. Den studies onderzochten den mate waarin tieners negatieve gezichtsuitdrukkingen herkenden plusteken hun reacties op zulke emotionele uitingen remden.


Ie proefneming met 161 jongens vond geen kortetermijneffecten van gewelddadige games op den herkenning van emoties plusteken den controle van ie rijrichting te emotionele gezichten. Daarbij bleek uit den correlationele studie met 241 jongens dat den dagelijkse blootstelling aan gewelddadige videogames geen zwachteling hield met den herkenning van negatieve emotionele gezichtsuitdrukkingen. Blootstelling aan antisociale inhoud te alle soorten media (bv. ene gewelddadige filmrolletje, noch ge ene gewelddadige spel) wasgoed echter welnu verwant aan problemen te den herkenning van negatieve emoties. Daarbij waren zowel regelmatige blootstelling aan gewelddadige games indien antisociale media-inhoud verwant aan ene betere controle van reacties op emotionele gezichten.

Miedzobrodzka: “Onze studies voorvallen aan dat blootstelling aan gewelddadige videogames misschien noch zulke negatieve resultaten heeft op adolescenten indien voordien worden gedacht.” Zij benadrukt dat longitudinale studies nodig zijn wegens te kunnen zeggen hoe ie langdurig spelen van gewelddadige videospellen den ontwikkeling van tieners te den loop van den tijdstip zullen kunnen beïnvloeden.

Dus geen reden wegens jou zorgen te maken indien jou zoon den hele dag op zijn ruimte zit plusteken schiet- of vechtspelletjes speelt? “Ik zullen nog steeds intact voorzichtig zijn met ie toestaan spelen van gewelddadige videospellen vanwege tieners; zij hebben noch voordat niets leeftijdslabels van 18+,” zegt Miedzobrodzka. Zij voegt eraan toe: “Daarbij brengen zij alhoewel te veel tijdstip voordat schermen vanwege wegens den pandemie, dus watten buitenactiviteiten zullen waarschijnlijk huis zijn voordat hun algemene welzijn.”

Waterbron: vu.nl

Dit bewering is 511 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail