Yvette Roke werkt mits psychiater erbij GGz Centraal. Samen met haar cliënten met autisme gepersonaliseerde werkt zij aan e-health-oplossingen diegene kunnen promoten omgaan met stress. Eentje van den apps diegene zo zijn voortkomen, is den Stress Autisme Mate, ofwel SAM. Den app helpt wegens inzicht te krijgen te dat watten stress schenken te ie dagelijks leven. Op verzoek van haar collega’s heeft Roke nu zowel eentje app ontwikkeld wegens den weerbaarheid van zorgmedewerkers te verbeteren. Dat is den Stress-signaleringsapp, ofwel STAPP, worden.

Om plusteken voordat cliënten

Ie werkgelegenheid van Roke plusteken team SAM-STAPP stak volgens den jury van den Zorgverslimmer Award daarboven den andere inzendingen uit. “Zonet omdat den SAM-STAP app ontwikkeld is om plusteken voordat cliënten. Den app zorgt ervoor dat mensen met autisme te ie dagelijks leven hun patronen leren weten. Den app maakt overzichtelijk erbij welke activiteit ie inderdaad met jou gaat plusteken erbij welke activiteit noch. Plus hoe jou ginds ie liefste mee wegens kunt gaan”, aldus den jury.

Den jury benadrukt vervolgens dat er werkelijk geen verliezers erbij den inzendingen zaten. Zo denken zowel Roke zelf erover. “​​​​​​​Waarna ik keek wie er allen genomineerd wasgoed, kon ik voorafgaand even helemaal noch zoals loeren, omdat ie mij eentje ietsje zenuwachtig maakte wie er allen meedeed”, zei te eentje reactie. “Waarna ik den onderwerpen ging bestuderen, kon ik eenzaam maar concluderen dat ie allen top ideeën waren. Ie kwam zowel noch meteen te mij op dat wij zullen zegevieren. Des te mooier dat ie onzerzijds weliswaar lukken is.”

Slimme oplossingen

Vanaf ie schooljaar 2021 nomineert Tenzinger ieder schooljaar 24 Zorgverslimmers. “Dit bedenkers van slimme oplossingen zorgen ervoor dat zorgverleners meer tijdstip hebben voordat zorg”, laat den organisator weten. “Dat is hard nodig. Met maar 24 uur te eentje dag plusteken den zorgvraag diegene maar blijft groeien, telt elk uur. Met dit award wil Tenzinger iedereen te den zorg aansporen wegens mee te blijven denken én werken aan eentje slimmere zorg.”

Onder den inzendingen van dit schooljaar waren onder meer Machteld Huber, den veroorzaker van ie Institute for Positive Health, plusteken Godfried Bogaerts, den oprichter van BeterDichtbij. Den jury van den Zorgverslimmer Award bestaat uit Lidy Hartemink (voorzitter raad van bestuur erbij Zorggroep Almere), Kim Schoen (Divisiedirecteur Sociaal Domein erbij Amarant), Jerry Allon (ervaringsdeskundige), Peter Hoppener (non-executive houtvezelplaat member erbij Tenzinger) plusteken Arriejanne Brouwer (manager product management erbij Tenzinger).